Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga – šilčiausi žodžiai ir nuoširdus dėmesys Skuodo rajono neįgaliesiems

2017 m. gruodžio 1 d. Skuodo rajono kultūros centre į kasmetinį renginį, skirtą Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti, rinkosi vietos gyventojai, žmonės su negalia, jų šeimų nariai, artimieji ir draugai. Vienybės jausmą šventėje kūrė sveikinimų kalbos, teatralizuotas neįgaliųjų pasirodymas, nuoširdžios padėkos ir nuotaikingas grupės „HUSARAI“ koncertas.Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas ir Savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė teigė, jog Tarptautinė neįgaliųjų diena – puiki proga atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad kiekvienas visuomenės narys yra svarbus. Todėl būtina stengtis, kad  neįgaliųjų socialinė atskirtis tik mažėtų, o jų integracija į bendruomenes tik didėtų. Mūsų pareiga – sudaryti sąlygas, kad negalią turintys žmonės būtų vis dažniau pastebimi ir įvertinami.  Neįgaliesiems palinkėta stiprybės ir svarbiausia – sveikatos.Neįgaliųjų žmonių pasveikinti taip pat atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė, Skuodo rajono savivaldybės tarybos narė Audronė Anužienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovės Valerija Stanienė ir Jadvyga Kažienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Skuodo seniūnijos seniūnė Viliutė Jautakienė.Šventėje Savivaldybės padėkos už nuoširdų darbą, besąlygišką pagalbą neįgaliesiems, Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vykdymą įteiktos: Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ramintai Zabitienei, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Skuodo viltis“ pirmininkei Jadzei Donėlienei, Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Skuodo rajono filialo projekto vykdytojai Aldonai Domarkienei, Gestų kalbos vertėjai Irenai Šmaižienei ir ilgamečiam Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Skuodo rajono filialo pirmininkui Mykolui Lukui.Renginyje neįgaliesiems geras žinias ir sveikinimus perdavė Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Valerija Stanienė. Ji sakė: „Šios gražios dienos minėjimas šiandienos renginiu nesibaigia. 8 neįgaliesiems yra suteikta galimybė apsilankyti Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, o štai gruodžio 16 d. bus organizuojamos sporto varžybos, kuriose galės dalyvauti kiekvienas, tarp jų ir neįgalieji.“    Pastaraisiais metais Skuodo rajono savivaldybė su neįgaliųjų interesus atstovaujančiomis organizacijomis bendradarbiauja itin aktyviai. Jau 5 metus iš eilės įgyvendinami socialinės reabilitacijos paslaugų teikimo neįgaliesiems bendruomenėje projektai. Šiuos projektus Skuodo rajone administruoja Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius. Lėšos projektams finansuoti skiriamos vieniems kalendoriniams metams iš valstybės ir Skuodo rajono savivaldybės biudžeto. 2017 m. projektų veikloms vykdyti skirta 29 740 eurų. 

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektai Skuodo rajone ypač aktualūs. Neįgaliuosius įtraukia į įvairias veiklas, suteikiamos asistento, transporto paslaugos. Neįgaliųjų darbai puikuojasi ir Skuodo rajono kultūros centre 2017 m. lapkričio 30 d. ir gruodžio 1–2 dienomis vykstančioje Kalėdinėje mugėje.

Trys aktyviausios neįgaliųjų draugijos Skuodo rajone:  Skuodo rajono neįgaliųjų draugija, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Skuodo viltis“, Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Skuodo rajono filialas. Džiaugiamasi, kad neįgalieji nori veiklos, nėra užsisklendę savyje, nori integruotis į visuomenę. Jiems linkima didžiausios laimės ir žmogiškos šilumos.


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.