Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Apie šeimos gydytojo, slaugos paslaugas namuose

2018 m. gruodžio 10 d. Skuodo rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos prašymu VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos administratorė Lilija Každailienė pateikė informaciją apie galimybes pacientams gauti reikalingas medicinos paslaugas.

Šeimos gydytojo ar slaugos paslaugos namuose draustiems ir prisirašiusiems prie VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro pacientams teikiamos nemokamai. Slauga namuose skiriama pacientams, kuriems nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis arba nustatytas nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais. Slaugos paslaugas gali gauti ir asmenys po gydymo stacionare, kuriems dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (paslauga suteikiama grįžus iš stacionaro iki 30 d., o paskui reikalingi dokumentai iš Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT). Pacientas, kuriam reikalinga paslauga, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Kreipiantis būtina turėti asmens dokumentą ir kitus medicininius išrašus apie savo sveikatos būklę.

Visuomenei senstant, emigracijos mastams nemažėjant atsiranda asmenų, kurie yra vieniši, ligoti ir negalintys patys pasirūpinti savo sveikata. Kviečiame pilietiškus asmenis (artimuosius, kaimynus, socialinius darbuotojus ir kt.), kurie žino, kad yra vienišas asmuo, kuriam reikalinga medicininė paslauga, kreiptis į medicinos punkto bendruomenės slaugytoją, į medicinos įstaigos administraciją, seniūniją ar seniūnaičius ir pranešti apie esamą situaciją.

Pažymėtina, kad gydytojas sutvarko tik medicininius dokumentus, o siunčiant į NDNT dar reikalingas ir paties paciento arba jį atstovaujančio asmens prašymas ir kiti dokumentai. Pacientas paštu gauna informaciją apie NDNT sprendimą, su kuriuo turi kreiptis į šeimos gydytoją ir į socialinį skyrių. Bet kokiu atveju pacientas dokumentus tvarkosi pats, jei to padaryti negali – jo artimieji ar įstatymu įgalioti asmenys.


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
       
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.