Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Aptarta Skuodo rajono padėtis ekstremalių situacijų atžvilgiu

2017 m. balandžio 5 d. Skuodo rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Posėdžio metu pristatyta Skuodo rajono savivaldybės civilinės saugos būklė 2016 m. ir 2017 m. pirmajame  ketvirtyje, aptarti aktualūs klausimai organizuojant Skuodo rajono priešgaisrinės tarnybos darbą, diskutuota apie regioninių ir vietinės reikšmės kelių būklę, Skuodo rajono šilumos ūkio ir vandens tiekimo pasiruošimą 2017–2018 m. sezonui, pateikta informacija apie paukščių gripo ir afrikinio kiaulių maro situaciją Lietuvoje.

Posėdžio metu, apžvelgiant Skuodo rajono savivaldybės civilinės saugos būklę, pranešta, kad per 2016 metus patikrinta 11 ūkio subjektų ir įstaigų. Devynių tikrintų ūkio subjektų ir įstaigų civilinės saugos būklė – gera, likusių dviejų įstaigų civilinės saugos būklė įvertinta nepatenkinamai. Vadovaujantis apibendrinta informacija apie civilinės saugos būklę, nustatyta kad Skuodo rajonui būdingos šios ekstremalios situacijos: stichiniai meteorologiniai reiškiniai (maksimalus vėjo greitis, labai smarki audra, viesulas, škvalas), elektros energijos tiekimo sutrikimai ir (ar) gedimai, šilumos energijos tiekimo sutrikimai ir (ar) gedimai. Rajone taip pat jaučiama ypatingai didelė gaisrų, gyvūnų ligos protrūkių, neįprasto ūkinių gyvūnų, paukščių, žuvų gaišimo situacijų grėsmė. 

Per 2016 m. buvo paskelbta ekstremali situacija dėl gausaus snygio, kuris viršijo 30 cm, Didžiųjų Rūšupių ir Aleksandrijos kaimuose rasti du artilerijos sviediniai. Skuodo rajone per 2017 m. pirmąjį pusmetį įvyko du gaisrai dėl dujų balionų sprogimo.

Posėdyje taip pat išsamiai aptarta bendra situacija dėl paukščių gripo ir afrikinio kiaulių maro. Skuodo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko valstybinio veterinarijos inspektoriaus Algimanto Želvio teigimu, nuo praėjusių metų spalio mėnesio  užregistruota 1040 paukščių gripo atvejų tarp laukinių paukščių ir aptikta daugiau negu 900 paukščių gripo židinių naminių paukščių populiacijoje. Europoje sunaikinta beveik 8 mln. naminių paukščių. Siekiant stabdyti paukščių gripo ir afrikinio kiaulių maro plitimą Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2017 m. kovo 1 d. išleido įsakymą, uždraudžiantį naminius paukščius laikyti lauke.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pateikta informacija, kuria naudinga vadovautis siekiant išvengti ekstremalių situacijų Skuodo rajone ar bent jau sumažinti galimus ekstremalių situacijų padarinius. 


Pristatyta Skuodo rajono savivaldybės civilinės saugos būklė.

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.