Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Aptarti perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams klausimai

2017 m. kovo 17 d. Lietuvos Respublikos Seimo narės Levutės Staniuvienės ir Skuodo rajono savivaldybės mero Petro Pušinsko iniciatyva Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose ir Skuodo rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Kristina Paulikė. Susitikimuose aptarti vaiko teisių apsaugos ir pagalbos šeimai stiprinimo klausimai, diskutuota, kokias papildomas paslaugas būtų galima teikti Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų patalpose, ieškota sprendimų, kaip pritraukti, kuo daugiau asmenų, norinčių tapti globėjais (rūpintojais) ir įtėviais.

Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namai 2015 m. rugsėjo mėnesį įgyvendino projektą „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose“. Projekto finansavimas buvo skirtas renovuoti esamą pastatą jį pritaikant vaikų apgyvendinimui šeimynose. Buvo suformuotos keturios atskiros šeimynos, kurių kiekvienoje turėjo gyventi po aštuonis vaikus. Iš viso sukurtos 32 vietos vaikams, likusiems be tėvų globos, apgyvendinti. 5 metus po projekto įgyvendinimo renovuotose patalpose turi gyventi ne mažiau kaip 32 asmenys. Šiuo metu Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose gyvena 20 vaikų. Todėl kasmet teikiant ataskaitas apie vaikų, gyvenančių Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose, skaičių pažymima, kad įstaiga nevykdo projekto įsipareigojimų: vaikų globos namuose gyvena per mažai. Atsižvelgiant į tai, kad pradėtas įgyvendinti Perėjimas nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planas numatoma, kad vaikų skaičius Barstyčių vaikų globos namuose turėtų tik mažėti.

Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų direktorė Renata Kašinskienė atvykusių svečių klausė, kaip reikėtų spręsti šią dviprasmišką situaciją: skirtingos institucijos kelia skirtingus, viena kitai prieštaraujančius reikalavimus. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patikino, kad ši problema bus išspręsta, bus kalbamasi su įstaiga, kuri atlieka vykdyto projekto patikrinimus.

Susitikimo metu Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Valerija Stanienė domėjosi, ar tikrai nėra galimybės net ir po deinstitucionalizacijos proceso Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų vaikams leisti gyventi taip puikiai įrengtose Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų patalpose. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė paaiškino, kad apie tai neturėtų būti galvojama. Visos Lietuvos institucijos, susijusios su vaiko teisių apsauga ir teikiama pagalba jiems, turėtų siekti, kad institucinėse globos įstaigose vaikų gyventų kuo mažiau ir ilgainiui visi be tėvų likę vaikai gyventų tik šeimose.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarimu, kad renovuotos Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų pastato patalpos būtų naudojamos optimaliai, reikia ieškoti galimybių teikti ne tik vaikų globos paslaugas, bet ir socialinės priežiūros jaunoms mamoms su kūdikiais, šeimų poilsio, globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymų ir konsultavimo paslaugas. Patarta išsiaiškinti situaciją, kurių paslaugų poreikis Skuodo rajone būtų didžiausias ir tada imtis veiksmų, kad šios paslaugos būtų teikiamos.

Po apsilankymo Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė Skuodo rajono savivaldybėje Skuodo rajono savivaldybės vadovams, socialiniams darbuotojams, nevyriausybinių organizacijų atstovams pristatė vaiko teisių apsaugos ir pagalbos stiprinimo modelį.

Kalbant apie vaiko teisių apsaugą, Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė pasidžiaugė, kad Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai dirba labai gerai. Jie operatyviai teikė įžvalgas apie Vaiko nemušimo įstatymą, siūlė pakeitimus. Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė kartu su Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistas diskutavo apie tai, kad pirmenybę reikia teikti reagavimui į vaikams riziką keliančias situacijas ir tik vėliau imtis dokumentų tvarkymo procedūrų.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos delegacija kartu su Skuodo rajono savivaldybės vadovais, Skuodo rajono socialiniais darbuotojais, nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutavo, ką reikia daryti, kad atsirastų, kuo daugiau norinčių globoti vaikus, gyvenančius instituciniuose globos namuose. Nutarta asmenims, sutinkantiems globoti vaikus iš vaikų globos namų, mokėti atlyginimą. Tačiau Skuodo rajono socialiniai darbuotojai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai paaiškino, kad globėjo įdarbinimas pagal darbo sutartį verčia pažeisti įstatymus. Darbo sutartyse nurodytas darbo laikas – 24 val. per parą – pažeidžia žmogaus teises.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pasidžiaugė, kad susitikimuose išgirdo daug naudingos informacijos, kurią bus galima panaudoti stiprinant vaiko teisių apsaugos ir pagalbos šeimai sistemą ir ieškant būdų, kaip pritraukti, kuo daugiau asmenų, norinčių tapti globėjais (rūpintojais) ir įtėviais.

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.