Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
CIVILINĖS SAUGOS STALO PRATYBOS SKUODO PRANCIŠKAUS ŽADEIKIO GIMNAZIJOJE

Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje 2017 m. lapkričio 10 d. įvyko civilinės saugos stalo pratybos tema – Pranciškaus Žadeikio gimnazijos darbuotojų veiksmai radus dėžę, kurioje yra daiktas, panašus į sprogmenį. Civilinės saugos stalo pratybose stebėtojo teisėmis dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijos direktorius Virginijus Jokšas. Vertintojai – Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis ir Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė.

Civilinės saugos stalo pratybas sveikinimo žodžiu pradėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, kuruojantis civilinės saugos sritį.

Jis pabrėžė, kad minėtos įstaigos vadovas pasirinko aktualią civilinės saugos pratybų temą. Jis priminė, kad dažnai per visuomenės informavimo priemones girdime pranešimus apie rastus sprogmenis laukuose, statybų aikštelėse ar visuomeniniuose pastatuose, ugdymo įstaigų pastatuose. Vis dėlto pasitaiko atvejų ir Lietuvoje, kai gaunami melagingi pranešimai apie ugdymo įstaigose  neva padėtą sprogmenį. Vėliau paaiškėja, kad tiesiog buvo pokštaujama. Sprogmuo neretai sugriauna žmonių gyvenimus, mirtinai sužaloja. Yra sakoma, kad „jeigu tu matai bombą, tai bomba mato tave“. Tai reiškia, kad išvydus daiktą, panašų į sprogmenį, turime elgtis racionaliai, atsakingai, neliesti jo ir laikytis saugaus atstumo. Todėl civilinės saugos stalo pratybose pasirengimas galimam pavojui ir veiksmų plano numatymas radus daiktą, panašų į sprogmenį, realaus pavojaus metu leis koordinuotai vykdyti mokinių ir mokytojų evakuaciją iš pastato.

O kad veiksmų planas parengtas koordinuotai ir parinkti tinkamiausi sprendimo būdai, buvo galima įsitikinti iš kompetentingų Pranciškaus Žadeikio gimnazijos  komandos narių veiksmų, gebėjimų pritaikyti žinias ir įgūdžius tariamo pavojaus metu. Kiekvienas narys savo funkcijas vykdė pagal Ekstremaliųjų situacijų valdymo planą:

Problemos indentifikavimas – paskirtas darbuotojas saugoti tariamai pavojingą vietą, kol atvyks saugumą užtikrinančios institucijos, iškviestos bendruoju pagalbos telefonu 112.

Mokinių ir darbuotojų informavimas – 5 minučių ilguoju skambučiu.

Pranešimas garsiakalbiu, pro kuriuos išėjimus saugiausia evakuotis iš pastato.

Mokinių ir darbuotojų evakuacija – išgirdus ilgąjį signalą, evakuotis iš pastato į saugią susirikimo vietą.

Kai Ekstremaliųjų situacijų valdymo planas parengtas kruopščiai, siekiant užtikrinti bendruomenės saugumą, kiekviename aukšte paskirtas  darbuotojas, kuris patikrina visus aukšto kabinetus ir perduoda informaciją atsakingam už evakavimą darbuotojui, užtikrinamas sėkmingas pavojaus indentifikavimas ir veikimas jam gresiant.

Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis priminė, kad darbuotojas,  radęs daiktą, panašų į sprogmenį, turi informuoti bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, įstaigos vadovą. Sprogmens neliesti, nebandyti radinio nukenksminti, pažymėti radinio vietą, į vietą atvykusius pareigūnus informuoti apie vietą, kurioje yra sprogmuo, tik pareigūnai gali sprogmenį įvertinti, nukenksminti ir išnešti iš pastato.

Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė sakė, kad Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komanda yra pasirengusi veikti galimo ekstremaliojo įvykio metu, visi pagrindiniai veiksmai, kuriantys saugią aplinką, buvo įvardinti Civilinės saugos stalo pratybose.

Organizacija stipri technine prasme, įgūdžių ir kompetencijų raiška vyravo komandiniame darbe, kuriant saugią aplinką, o darbuotojų atsakingas požiūris į pavestas užduotis maloniai džiugino. Norisi padėkoti įstaigos vadovui Liudviko van Bethoveno žodžiais – ,,Talentingam, darbą mylinčiam žmogui nėra kliūčių“.


Informaciją parengė savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.