Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
FUNKCINĖS PRATYBOS SKUODO GLOBOS NAMUOSE

 Viešojoje įstaigoje Skuodo globos namuose 2017 m. birželio 19 d. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (toliau – PGT) iniciavo funkcines pratybas „Gaisras – viešojoje įstaigoje Skuodo globos namuose“. Pratybų stebėjais buvo paskirti Skuodo priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė.

Funkcinių pratybų tikslas – kaip įmanoma greičiau užgesinti gaisrą naktį negyvenamojoje patalpoje – rūsyje.  

Uždaviniai:

√ išsiaiškinti, per kiek laiko iki degančio pastato atvyktų ugniagesiai gelbėtojai;

√ nustatyti, kiek laiko prireiktų pasirengimui pradėti gesinti liepsnojantį pastatą;

√ numatyti geriausią variantą gyventojų evakavimui;

√ už kiek laiko atvyktų iš artimiausios ugniagesių komandos ugniagesiai gelbėtojai;

√ patikrinti, ar suveiks priešgaisrinės saugos dūmų jutiklis;

√ patarti darbuotojams, kaip elgtis, ką daryti užsiliepsnojus pastatui.

Pratybų eiga. Funkcinių pratybų metų Skuodo globos namų pastato rūsyje imituotas gaisras. Skuodo globos namų slaugytoja-padėjėja, dirbusi naktinėje pamainoje, išgirdusi priešgaisrinės saugos signalą, informuojantį apie pastate kilusį gaisrą, skambino bendruoju pagalbos telefono Nr. 112 ir pranešė apie pastate kilusį gaisrą.

Skuodo globos namų pastatas yra strategiškai geroje vietoje, todėl į gaisravietę PGT ugniagesiai gelbėtojai atvyko per 2 minutes.

PGT ugniagesių gelbėtojų komandą pasitiko viešosios įstaigos Skuodo globos namų slaugytoja-padėjėja. Ji informavo, kurioje vietoje kilo gaisras, suteikė informaciją, kiek pastate senolių, negalinčių vaikščioti.

Ugniagesių gelbėtojų vadovas priėmė informaciją, ją perdavė ugniagesiams gelbėtojams, kurie per tris minutes buvo pasirengę ir pradėjo gaisro gesinimo procesą, buvo pradėti evakuoti globos namų gyventojai.

Praėjus 13 minučių, į gaisravietę atvyko Mosėdžio ugniagesių gelbėtojų komanda, dar po 1 minutės – Lenkimų ugniagesių gelbėtojų komanda (nuo gauto pranešimo atvyko iki vietos per 14 minučių).

Gesinimo metu globos namų vadovas informavo ugniagesių gelbėtojų komandos vadovą, kad visi gyventojai iš pastato evakuoti, tačiau vienas darbuotojas yra likęs pastate nežinia kur ir jį reikia rasti (pastate buvo padėtas manekenas, apie kurį ugniagesiai gelbėtojai nežinojo, ir jį ugniagesiams reikėjo rasti). Manekeną ugniagesiai gelbėtojai greitai rado ir išnešė į lauką.

Baigus lokalizuoti gaisrą pastate, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji inspektorė Dainora Naujokienė ir inspektorius Julius Kryževičius paaiškino, kokį gaisrą galėtų užgesinti specialia gaisro gesinimo priemone – gesintuvu. Paaiškino, kaip veikia gesintuvas, pademonstravo veikimo principą ir leido visiems globos namų darbuotojams pabandyti užgesinti imituojamą laužą.

Priminta, kad gyvenamuosiuose namuose pagrindinė nuo gaisro apsisaugojimo priemonė yra dūmų jutiklių įrengimas.

Pratybų aptarimas.

Skuodo rajono savivaldybės viršininkas Mindaugas Jazbutis sakė, kad globos namų darbuotojai sėkmingai įsitraukė į funkcinių pratybų eigą, galima teigti, kad veiksmų, kilus gaisrui, planas parengtas puikiai, visi minėtame plane suplanuoti veiksmai įvykdyti pagal plane numatytus punktus.

Ugniagesiai gelbėtojai pratybų metu apžiūrėjo, kurioje vietoje yra elektros skydinė, koks jos veikimo principas. Aptartas planas, kaip būtų gesinamas gaisras, jeigu užsidegtų pastatas pagrindinio įėjimo pusėje.

Viešosios įstaigos Skuodo globos namų vadovas, Skuodo parapijos dekanas Saulius Damašius negailėjo gražių žodžių ugniagesiams gelbėtojams. Jo teigimu, ugniagesius gelbėtojus reikia gerbti, nes ,,reikia drąsos, kad stovėtum tvirtai, kai kiti atsitraukia, ar pasiduoda baimei; reikia drąsos, kad paaukotum šiandieną dėl rytojaus; reikia drąsos, kad rizikuotum žinomu dėl nežinomo...“ (Vikas Malkani). Juk ugniagesiai gelbėtojai rizikuoja savo gyvybe, kad galėtų išgelbėti kitus, jie nežino, su kokiais pavojais susidurs šiandien, rytoj, poryt ir vien drąsos ir ryžto neužtenka, reikia eiti į ugnį, kuri kovoja prieš tave ir su kuria kovoja ugniagesys gelbėtojas, juk ugnis per kelias minutes gali sunaikinti visa, kas neseniai teikė džiaugsmą ir palaimą. Padėkojo, kad Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės tarnybos viršininkas Vaclovas Kirsenka dalyvavo funkcinėse pratybose atostogų metu.

Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė sakė, kad ugniagesiai gelbėtojai, rengdami pratybas, tobulina įgūdžius, juk jie Skuodo rajono gyventojų pagrindiniai pagalbininkai, vykdantys įvairius gelbėjimo darbus: gaisruose gelbsti žmonių gyvybes, gyvūnus ir turtą. Jie visada pasirengę, kai reikalingi gelbėjimo darbai transporto avarijų vietose, jų pagrindinis siekis padėti į pavojus patekusiems Skuodo rajono gyventojams. Funkcinių pratybų metu ugniagesių gelbėtojų veiksmai buvo koordinuoti, jautėsi jų tarpusavio susikalbėjimas, jie yra savo darbo profesionalai ir džiugu, kad jiems rūpi gyventojų saugumas. Jie motyvuoti, kasdienis įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas leidžia veiksmingai susidoroti su įvairiais pavojais.

Funkcinių pratybų aptarimas vyko lauke, kur visus pratybų dalyvius Skuodo globos namų vadovas vaišino gardžiais cepelinais ir kava, šakočiu bei kitais gardumynais. 

Skuodo globos namų vadovas, Skuodo parapijos dekanas Saulius Damašius visiems palinkėjo sėkmės darbuose, nes ,,liepsnojantis entuziazmas, palaikomas sveiko proto ir atkaklumo, yra kokybė, kuri dažniausiai tampa sėkme“ (Dale Carnegie) bei visiems dirbti iš širdies ir kurti kuo gražesnius savo ir kitų gyvenimus, juk ,,gražus gyvenimas neatsiranda iš niekur, kasdien jis kuriamas su malda, nuolankumu, pasiaukojimu ir meile. Tikiuosi, kad jūsų gyvenimas bus gražus visada“. (Dennis Castillo). Visiems palinkėjo gražaus gyvenimo.


Informaciją parengė Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė, atsakinga už civilinę saugą.


 

 

 

 

 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.