Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Informacija Skuodo rajono gyventojams dėl atliekų tvarkymo

Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017-07-03 įsakymu Nr. A1-525 „Dėl Skuodo rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais patvirtintų taisyklių, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, vykdymo kontrolės komisijos sudarymo“ sudaryta Skuodo rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais patvirtintų taisyklių, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, vykdymo kontrolės komisija, reaguodama į laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintą straipsnį „Sąmoningumo pasiekti sunku“, kuriame rašoma, jog gyventojai į konteinerius pila ravėjus, žalienas, nupjautą žolę, šalia konteinerių palieka senas automobilių padangas, 2017-08-03 nuvyko prie Narvydžių sodų bendrijos pasižiūrėti, ką gyventojai pila į mišrių atliekų surinkimo konteinerius. Pastebėta, kad šalia atliekų konteinerių buvo sukrautos susidėvėjusios padangos, seni baldai, konteineriuose buvo sumesti ravėjai.

Gyventojams norima priminti, jog dėl aplinkos poveikio padangos dūla, išsiskiria sveikatai pavojingos cheminės medžiagos. Viena jų – benzenas – žinomas kaip kancerogenas, sukeliantis vėžį. Pavojinga padangas deginti – tai ne tik didelė žala gamtai, tačiau iš padangų išsiskiriančios nuodingos medžiagos itin pavojingos ir žmonių sveikatai.

Dažnai šalia šiukšlių konteinerių arba pamiškėse randama įvairių elektros prietaisų – šaldytuvų, mikrobangų krosnelių ir kt. Elektros prietaisai taip pat priskiriami prie pavojingų atliekų. Iš elektros prietaisų išbėgusios pavojingos medžiagos prasiskverbia į gruntą, užteršia gruntinius vandenis.

Primename, kad automobilių padangas, elektros prietaisus ar senus baldus gyventojai gali pristatyti į Skuodo rajone Puodkalių kaime esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Ten taip pat galite palikti ne tik elektros prietaisus, senus baldus, tujas, spalius, bet ir po remonto likusias dažų skardines, sandarinimo putų balionėlius ir kitas chemines medžiagas, kurių negalima mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Gyventojai atliekas privalo tvarkyti pagal rajono tarybos 2014 m. gruodžio 18 d. sprendimu Nr. T9-205 „Dėl Skuodo rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“, patvirtintas atliekų tvarkymo taisykles. Už Savivaldybės tarybos taisyklių nevykdymą Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje numatyta, jog savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Savivaldybės administracijos tikslas ne bausti gyventojus, tačiau paskatinti elgtis atsakingai su pavojingomis atliekomis, neteršti aplinkos ir nemesti atliekų tam neskirtose vietose.

Dar viena labai opi problema yra žalienų metimas į mišrių atliekų surinkimo konteinerius. Informuojame, kad negalima į mišrių atliekų surinkimo konteinerius mesti ravėjų, žolių, medžių šakų. Į mišrių atliekų surinkimo konteinerius metami ravėjai, kitos žaliosios atliekos didina išvežamų komunalinių atliekų kiekį. Tikėtina, kad dėl šios priežasties vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžiai atliekų turėtojams ateityje gali didėti.

Gyventojams rekomenduojama įsirengti kompostavimo dėžes ir jose kompostuoti biologiškai skaidžias atliekas (ravėjus, medžio šakas, nupjautą žolę ir kt.) arba pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Skuodo rajono Puodkalių kaime.

Dažnai gyventojai klausia, kur pilti pelenus? Primename, kad kietojo kuro anglies pelenus (nekarštus) galima pilti į mišrių atliekų surinkimo konteinerius, o kūrenant medieną, jos pelenus rekomenduojama kompostuoti. Pelenais tręšti dirvą yra labai naudinga, nes jie veiksmingai gerina dirvos struktūrą. Medžio pelenai – vertinga trąša, turinti kalio (7–15 proc.), kalcio (11–30 proc.), taip pat yra magnio, natrio, fosforo, geležies, cinko, mangano, molibdeno. Fosforą ir kalį iš pelenų lengvai pasisavina augalai.

Gyventojai, būkime sąmoningi, neterškime aplinkos, gyvenkime saugioje aplinkoje, nepilkime žaliųjų atliekų į mišrių atliekų surinkimo konteinerius. Būkite pilietiški ir praneškite, jeigu jūsų kaimynas į mišrių atliekų surinkimo konteinerius pila ravėjus ar žalienas. Saugokite save nuo pavojingų atliekų, kurios kenkia sveikatai.

Savivaldybės administracija prašo, kad gyventojai elgtųsi pilietiškai, prisidėtų kuriant patrauklią ir saugią aplinką. Situacijai negerėjant, Savivaldybės administracija planuoja įrengti kameras tose vietose, kur pastatyti atliekų konteineriai.

Informaciją parengė Skuodo rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais patvirtintų taisyklių, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, vykdymo kontrolės komisija

Gražių atostogų poilsiaujantiems ir prasmingų darbų dirbantiems.

 


 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (1)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.