Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Pranešimai
KAIP VYKSTA GAISRO GESINIMAS?

Gaisras – tai nekontroliuojamas degimas. Per 30 sekundžių nedidelis gaisro židinys jau gali tapti nekontroliuojamas, po 2 minučių kyla pavojus gyvybei, o per 5 minutes ugnis gali apimti visą namą. Gaisro židinys – tai vieta, kurioje prasidėjo gaisras. Visų gaisrų pradžia panaši – kai kibirkštis paliečia galintį degti daiktą. Toliau viskas priklauso nuo to, kaip greitai bus pastebėtas gaisras, ar daug šalia gaisro židinio degių medžiagų.

Apie pastebėtą gaisrą kuo skubiau reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro darbuotojai, nustatę grėsmės pobūdį pagal vietą, siunčia pagalbos tarnybas, priešgaisrines gelbėjimo tarnybas.

Skuodo rajone priešgaisrinės saugos uždavinius ir tikslus įgyvendina Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Ugniagesių komandos (Barstyčių, Ylakių, Lenkimų ir Mosėdžio). Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turi 3 gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilius, kurie talpina nuo 2000 l iki 4250 l vandens. Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Ugniagesių komandos turi gaisrinius automobilius, talpinančius nuo 1600 l iki 7500 l vandens. Gaisrams gesinti naudojami A ir B tipo švirkštai, skirstomi pagal našumą: A tipo švirkšto našumas nuo 7 iki 16 l/s, B tipo švirkšto našumas nuo 3,5 iki 6,9 l/s, lafetinio tipo švirkšto – nuo 17 l/s.

Į gaisravietę atvykusi pirmoji ugniagesių gelbėtojų grupė veikia pagal iš anksto paskirtas funkcijas. Operatyviai atlieka žvalgybą, įvertina situaciją incidento vietoje ir pradeda gaisro gesinimo darbus, renkama informacija apie netoli esančius vandens telkinius, iš kurių yra galimybė paimti vandenį. Gaisriniai automobiliai vandenį gali paimti stovėdami ne toliau kaip 8 m nuo vandens telkinio. Privažiavimas prie vandens telkinio turi būti kieto pagrindo, nes visi gaisriniai automobiliai yra sunkiasvoriai. Prie vandens telkinio pastatomas gaisrinis automobilis, kuris nutiesta magistrale į gaisro vietą tiekia vandenį. Vandens magistralės ilgis gali siekti apie 200 m ilgio. Nesant galimybės paimti vandens iš artimiausio vandens telkinio, gaisro gesinimui naudojamas vanduo, kuris gaisrinėmis autocisternomis yra atvežamas,tai užtrunka daugiau laiko, priklausomai nuo to, kaip arti tinkamas vandens telkinys.

Norėdami paneigti visuomenėje sklindančius gandus, kad „ugniagesiai į gaisrus atvyksta be vandens“, pateiksime pavyzdį. Taigi, jei naudojami 2 B tipo arba 1 A tipo vandens švirkštai, gaisrinio automobilio, kurio vandens talpa yra 2800 l, vanduo sunaudojamas per 6 min. Tarkime – gaisras gesinamas 1 val., tai reiškia, kad bus sunaudota mažiausiai 10 tokių automobilinių cisternų vandens. Priklausomai nuo gaisro intensyvumo, degančių medžiagų kiekio, gesinant gaisrą naudojami 4–6 ir daugiau vandens švirkštų, atitinkamai daugiau bus sunaudota ir vandens.

Vadovaujantis Priešgaisrinės saugos įstatymo (Žin., 2002, Nr.123-5518) 10 straipsnio 2 dalies 7 punkto nuostatomis, Lietuvos Respublikos gyventojai privalo leisti naudotis gaisrui gesinti ar gaisro gesinimui organizuoti jam priklausančiais vandens telkiniais, vandens tiekimo sistemomis, gamtiniais ištekliais (smėliu, žvyru ir kt.), transporto, ryšio priemonėmis bei kitais gaisro gesinimui ar jo organizavimui būtinais daiktais, neatsižvelgiant į gaisro kilimo vietą.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyris prašo rajono gyventojų nepamiršti ir atkreipti dėmesį, kad gaisrui gesinti skirti vandens rezervuarai ir kiti vandens šaltiniai būtų reguliariai valomi t.y. privažiavimui iškertami krūmai, pjaunama žolė.

 

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio informacija

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.