Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Lietuvos Respublikos institucijose spręsti Skuodo rajono gyventojams aktualūs klausimai

2018 m. kovo 1 d. Skuodo rajono gyventojams aktualūs švietimo ir mokslo, aplinkos apsaugos, kelių infrastruktūros, visuomeninių pastatų renovacijos, gatvių apšvietimo sistemos, verslo plėtojimo klausimai spręsti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje, Aplinkos ministerijoje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, Finansų ministerijoje ir Viešųjų investicijų plėtros agentūroje.

Švietimo ir mokslo ministerijoje

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Aldona Jasienė kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais diskutavo profesinio mokymo klausimais. Skuodo rajono savivaldybės atstovams pateikta idėja, kad mažuose miesteliuose įsikūrusios profesinio ugdymo įstaigos turėtų jungtis su kitomis bendrojo lavinimo mokyklomis. Pertvarkius profesinių mokyklų valdymą, peržiūrėjus programas, bus rengiami labiau rinkos poreikius atitinkantys specialistai, o mokykloje besimokantys mokiniai įgis technologinių, praktinių žinių, gebėjimų. Tačiau, kad šią idėją būtų galima įgyvendinti yra reikalingos atitinkamų įstatymų pataisos. 

Lietuvos automobilių kelių direkcijoje

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėja Juzefa Joskaudienė ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Rancas lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje. Siekta išsiaiškinti, kaip vykdant kelių infrastruktūros projektus Skuodo rajone sutvarkyti ne tik kelius, bet ir šaligatvius bei apšvietimą rajono miesteliuose. Tai padaryti sudėtinga, kai šalia rajono kelių esančios teritorijos priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Savivaldybė ne savo valdose negali atlikti jokių darbų, todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija pasiūlė tuos kelių ruožus, kuriuose norima įrengti apšvietimą ir sutvarkyti šaligatvius, perrimti pačiai Savivaldybei. Šio sprendimo privalumai – Lietuvos automobilių kelių direkcija perduodamus kelių ruožus pažadėjo visiškai sutvarkyti, darbų nereikės derinti su Lietuvos automobilių kelių direkcija, už perrimtus kelių ruožus bus gaunama lėšų. Šis pasiūlymas artimiausiu metu bus apsvarstytas su Skuodo rajono savivaldybės tarybos nariais.  Susitikimo metu pranešta, kad yra atliekami viešieji pirkimai kelio Ylakiai–Nausėdai remontui, bus vykdomi tilto tarp Skuodo ir Priekulės atnaujinimo darbai.  

Aplinkos ministerijoje

Tądien taip pat susitikta su aplinkos viceministru Martynu Norbutu. Domėtasi, kokia yra situacija dėl Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus direktoriaus skyrimo. Išsiaiškinta, kad šiuo metu yra ruošiamas pareigybės aprašymas, paruošus jį bus skelbiamas konkursas. Susitikime aptarti ir projekto „Skuodo miesto parko sutvarkymas“ darbai. Savivaldybei patarta orientuotis ne į pėsčiųjų takų atnaujinimą, o į želdinių, augalų apsaugą. Savivaldybės atstovai informuoti, kad projektas artimiausiu metu galės startuoti.

Viešųjų investicijų plėtros agentūroje

Viešųjų investicijų plėtros agentūroje domėtasi Skuodo vaikų lopšelio-darželio pastato renovacijos galimybėmis. Pateiktas pasiūlymas, kuriuo Savivaldybė įsipareigotų per 20 metų išsimokėti visą renovacijos sumą. Savivaldybės vadovai ieškos ir kitų alternatyvų, kaip renovuoti pastatą, tačiau jų neradus, bus galvojama ir apie Viešųjų investicijų agentūros pasiūlytą sprendimą.

Dėl nekokybiškos apšvietimo sistemos Skuodo mieste diskutuota su Viešųjų investicijų plėtros agentūros specialistais, buvo aptarta, kokių veiksmų būtų galima imtis, keisti, ar bandyti atnaujinti esamą įrangą. Tikėtina, kad dabartinė apšvietimo sistema Skuodo mieste bus keičiama ir pagal gautus rezultatus bus tvarkomas apšvietimas ir rajono miesteliuose bei kaimuose.

Finansų ministerijoje

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, siekdamas skatinti verslo plėtrą Skuodo rajone, Finansų ministerijoje domėjosi lengvatomis, kurias būtų galima taikyti verslininkams. Finansų ministerijos atstovai pakviesti atvykti į Skuodo rajono savivaldybę, susitikti su verslininkais, pasižiūrėti, kaip jie dirba, išgirsti, su kokiais sunkumais susiduriama plėtojant verslą. 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.