Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
MAŽŲJŲ MIESTO GYVENTOJŲ DŽIUGIOS AKIMIRKOS IR ĮSPŪDŽIAI SKUODO PRIEŠGAISRINĖS TARNYBOS SURENGTOSE FUNKCINĖSE PRATYBOSE

Gražų ir spalvingą 2017-11-03 penktadienio 10 valandos rytą, iš po niūraus ketvirtadienio išlindusi saulutė sukvietė Skuodo vaikų lopšelį-darželį lankančius vaikučius ir jų auklėtojus į funkcines civilinės saugos pratybas – „Lopšelio-darželio darbuotojų veiksmai, kilus gaisrui įstaigos patalpose“.

Funkcinių civilinės saugos pratybų pradžią skelbė ilgasis skambutis, kuris informavo apie pastate gresiantį pavojų. Visi įstaigos bendruomenės nariai žinojo, kad išgirdus ilgąjį signalą būtina evakuotis iš pastato. Po penkių minučių prasidėjo mažųjų su auklėtojomis evakavimasis iš pavojų keliančio pastato. Kiekvienas auklėtojas su savo mažaisiais auklėtiniais ėjo į pagal įstaigos Ekstremaliųjų situacijų valdymo plane numatytas susirinkimo vietas – 2 pavėsines.

Šios įstaigos darbuotojas, atsakingas už evakavimą iš pastato surinko iš auklėtojų informaciją, ar visų grupių vaikai su auklėtojomis išėjo iš pastato. Keletą kartų patikrinus, ar visi vaikai saugiai evakuoti iš pastato, susisteminta informacija buvo pateikta atvykusiems į gaisravietę ugniagesiams gelbėtojams. Taip operatyviai informacija apie vaikų skaičių surinkta, kadangi kiekvieną rytą įstaigoje yra griežta kontrolė dėl atvykusių į darželį vaikučių. Kiekvienas atvykęs vaikas registruojamas, todėl visada žinomas grupėje esančių vaikų skaičius.

Apie gaisre esantį pavojų pranešta bendruoju pagalbos telefonu 112. Informuota, kad vykdomos pratybos. Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje liepsnoja pastatas. Po civilinės saugos funkcinių pratybų aptarta, kad  būtina sulaukti, kol operatorius atsakys į Jūsų skambutį. Būti kantriems. Jei po kelių kvietimo signalų nesulaukiate atsiliepiant operatoriaus, jokiu būdu nenutraukite skambučio ir neskambinkite iš naujo dar kartą. Kiekvienas Jūsų pakartotas skambutis bus laikomas nauju ir bus nukeltas į skambučių eilės pabaigą, todėl prisiskambinimo laikas gali pailgėti. Operatoriui nurodyti vietą ir tikslų adresą, kurioje yra reikalinga skubi pagalba.

Atvykusius ugniagesius gelbėtojus, pasitiko darbuotojas, atsakingas už evakavimą ir jiems perdavė visą reikalingą informaciją – kurioje vietoje yra gaisro židinys ir kad iš pastato tikrai visi evakuoti. Ugniagesiams gelbėtojams užgesinus imituotą gaisrą pastate, buvo pildomi vaikų lūkesčiai įlipti į ugniagesių gelbėtojų automobilius, laikyti vandens žarnas... džiugūs vaikų veidai bylojo, kad jiems yra smagu. Juk jie yra didžiausios vertės turtas, tai kiekvieno iš mūsų turtas, kuris yra didesnis už mūsų visų likusio gyvenimo pajamas. 

Ir visgi kokia nauda iš surengtų civilinės saugos funkcinių pratybų? Tokiais momentais apmąstoma realybė, kad yra tikimybė kilti pavojams... Dažniausiai „pagrindinė didelio poveikio ir mažos tikimybės įvykio tragedija  kyla dėl neatitikimo tarp laiko“... Juk didžioji  darbo laiko dalis skiriama pagrindiniams ugdymo įstaigos darbams – ugdymo programų įgyvendinimui, įvairiems projektams... o „prevencija“ dažniausiai lieka kažkur giliai stalčiuje... Šios įstaigos atvejis kitoks. Įstaigos darbuotoja, atsakinga už civilinę saugą, Genovaitė Savickienė yra pasirengusi naują  2017–2019 metų Ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, prevencinių priemonių planą, kurio pagrindu buvo organizuotos civilinės saugos funkcinės pratybos. Įstaigos vadovė Audronė Pitrėnienė padėkojo visiems civilinės saugos funkcinių pratybų dalyviams ir palinkėjo „būti šviesos spinduliu kitiems, pačiam skleisti šviesą yra didžiausia laimė, kurią gali pasiekti žmogus“.   

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vaclovas Kirsenka dėkojo, kad į civilinės saugos pratybas yra žvelgiama atsakingai,  rūpinamasi mažųjų saugumu, o mažieji nuo pat mažens susipažįsta su ugniagesio gelbėtojo profesija. Jis pažymėjo, kad Skuodo ugniagesiai gelbėtojai savo žiniomis ir patirtimi yra  linkę dalintis su visais Skuodo rajono gyventojais. „Juk tai yra puošmena, kuri leidžia mums pakilti visuomenės akyse“.     

 

Informaciją parengė savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė.Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.