Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Praeities akimirkos nuotraukose – iškalbingos

Dažnai girdime pasakymą, kad neverta žvalgytis į praeitį, bet argi šitaip paprastai galime palikti viską, kas buvo? Tikrai ne. Užfiksuotos praeities akimirkos yra kone geriausias įrodymas, kaip per laiką esame pasikeitę. Apie tai kalba ir Skuodo miesto centre esančiame stende kabanti nuotrauka, kuri daryta maždaug prieš Antrąjį pasaulinį karą. Yra žinoma, kad nuotraukoje esančiame pastate buvo tarptautinis bankas, vaistinė ir parduotuvė. Pasauliui sudėtingu laikotarpiu – karo metu – šis pastatas nugriautas, o vėliau kariniams neramumams atslūgus ant jo pamatų pastatytas naujas, didelis, verslininkams ir rajono gyventojams patogus daugiaaukštis namas.Miesto centre atsiradusi nuotrauka leidžia palyginti anų dienų vaizdus su dabartiniais. Skatina domėtis istorija.

Apie idėją Skuodo mieste pastatyti stendus su kažkada praeityje darytomis nuotraukomis, kad žmonės galėtų pamatyti, koks Skuodas buvo ir koks yra dabar, viešojoje erdvėje pirmasis pradėjo kalbėti grafikos dizaineris Darius Pajauskas. Neilgai trukus prie idėjos plėtojimo prisidėjo ir žurnalistas, filmo apie Skuodo kraštą autorius Pranas Šarpnickis. Jis pateikė konkretų planą, kur ir kokias nuotraukas būtų galima parodyti į Skuodą atvykstantiems ir čia gyvenantiems. Šią iniciatyvą visuomenė vertino labai palankiai. Skuodo rajono savivaldybės vadovai, atsižvelgę į visuomenės nuomonę ir puikią idėjos koncepciją, nusprendė ieškoti galimybių visa tai paversti realybe.

Sužinojus, kad miesto centre yra stendas, kuriame būtų galima patalpinti nuotrauką, taip ir padaryta. Nuotrauka gauta iš Skuodo muziejaus archyvo. Jos paruošimu galutiniam rezultatui rūpinosi Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas (kultūrai ir turizmui) Gintas Andriekus. Nuotraukos gamyba kainavo 80 eurų. Manoma, kad vėliau tokių stendų su nuotraukomis turėtų atsirasti ir daugiau. Šiuo metu Skuodo rajono savivaldybės administracija dalyvauja projekte „Savivaldybes jungiančių turizmo taškų ir turizmo maršrutų infrastuktūros plėtra“. Planuojama, kad jo metu rajone bus įrengti informaciniai stendai, padarytos nuorodos į lankomiausius turistinius objektus. Tikimasi, kad į stendus, kuriuos numatyta statyti Skuodo miesto parke, bus galima patalpinti kitas Skuodo miesto nuotraukas.

Pirmosios nuotraukos atsiradimas Skuodo miesto centre yra puikus pavyzdys tiems, kas turi idėjų, bet niekada jų niekam neišsakė garsiai. Verta tai daryti, nes visada atsiras tokių, kurie išgirs, suklus, idėjas pastebės ir galbūt padės įgyvendinti. Ieškokime galimybių ir jų atsiras. Mes visi galime būti kažko gražaus, kažko vertingo dalimi.


Sandra Staniūtė

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
       
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.