Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Reikšmingas pasikeitimas – Lietuvos darbo birža tapo Užimtumo tarnyba

2018 m. spalio 9 d. Skuodo rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistai, Skuodo rajono seniūnijų seniūnai informuoti, kad nuo 2018 m. spalio 1 d. Lietuvos darbo birža tapo Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Susitikimo metu pristatytas naujasis Užimtumo tarnybos veiklos modelis.

Svarbūs pokyčiai

Sumažintas vadovaujančių ir administracines funkcijas vykdančių žmonių skaičius, tačiau tiesiogiai dirbti su ieškančiaisiais darbo ir darbdaviais pradėjo daugiau specialistų. Manoma, kad didesnis klientus aptarnaujančių konsultantų skaičius leis sumažinti vienam darbuotojui tenkantį darbo su klientais krūvį iki 30 proc. ir teikti individualesnes paslaugas: atskiriamos paslaugos darbo ieškantiems asmenims ir verslui, atsiranda karjeros konsultantai ir specialistai, dirbantys tik su tam tikromis klientų tikslinėmis grupėmis (pavyzdžiui, jaunimu, neįgaliaisiais, į atsargą išleistais kariais ir pareigūnais). Plečiamas paslaugų paketas: siekiant vykdyti nedarbo prevenciją teikiamos paslaugos dirbantiesiems, kuriamos naujos užimtumo rėmimo priemonės, padedančios greičiau ir lengviau prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių ir užtikrinančios galimybę mokytis visą gyvenimą.

Siekiant didinti paslaugų prieinamumą ir užtikrinti jų kokybę, stiprinamos klientų aptarnavimo telefonu ir elektroninių paslaugų sritys. Šalies gyventojai, paskambinę trumpuoju informaciniu numeriu 1883, gali greičiau ir paprasčiau sužinoti rūpimą informaciją darbo rinkos klausimais. Norintys užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, tą gali bet kuriuo metu padaryti internetu pasirinkdami jiems patogiausią apsilankymo laiką.

Numatyta, kad darbdavys turės nuolatinį konsultantą, kuris padės darbuotojų paieškos procese, organizuos profesionalias atrankas, spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas.

Kompleksiškai bus sprendžiamos psichologinės, priklausomybių, socialinės ar kitos problemos, lemiančios ilgalaikių bedarbių nedarbą.

Situacija Skuodo rajone

Nedarbo lygis Skuodo rajone 2017 metais siekė 5,6 proc., 2018 metais – 5,7 proc. Didžiausias nedarbo lygis Skuodo ir Aleksandrijos seniūnijose, žemiausias – Notėnų ir Lenkimų seniūnijose. Skuodo rajone yra 569 bedarbiai, iš jų 68 proc. gyvena kaimo vietovėse, nedirbančio jaunimo yra 9 proc. 2018 metais į laisvas darbo vietas dažniausiai ieškota pagalbinių darbininkų, plataus profilio statybininkų, medienos apdirbimo staklių operatorių, virėjų, ikimokyklinio auklėjimo pedagogų. Nemažai žmonių 2018 metais įdarbinta pastoviam darbui.

Užimtumo tarnyboje Skuodo rajone darbo ieškantiems asmenims teikiamos šios paslaugos: : registravimas, informavimas ir konsultavimas, tarpininkavimas įdarbinant, įsidarbinimo galimybių vertinimas, individualūs užimtumo veiklos planai, elektroninės paslaugos, savanoriška praktika, parama judumui, profesinis mokymas, pameistrystė, stažuotė, neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimas, įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas, profesinė reabilitacija.


Pristatomas naujasis Užimtumo tarnybos veiklos modelis.


Plačiau papasakota apie įvykusius pokyčius ir teikiamas paslaugas Skuodo rajone.


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
       
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.