Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
SKUODO MIESTO MENININKAI SURENGĖ FUNKCINES PRATYBAS

Skuodo meno mokykloje 2017 m. spalio 17 d. vyko funkcinės pratybos „Darbuotojų ir mokinių evakavimas gaisro atveju“. Atvykus anksčiau į Skuodo meno mokyklą vyko įprastas meno mokyklos bendruomenės gyvenimas – jokio sujudimo, ar kažko neįprasto.

Funkcinių pratybų eiga. Funkcinių pratybų tikslas – įvertinti darbuotojų ir moksleivių gebėjimus ir galimybes veikti ekstremaliųjų situacijų metu bei tobulinti reagavimą“. Skuodo miesto menininkai imitavo gaisrą prie šoninio išėjimo, šalia pirmojo aukšto laiptų, kuriais galima patekti į kitus aukštus. Paleidus imitacinius dūmus, pratybų vadovė Daiva Andriekuvienė davė nurodymą informuoti ilguoju skambučiu Skuodo meno  mokyklos pastate meninę veiklą atliekančius menininkus. Už 10 sekundžių prasidėjo evakavimasis iš pastato. Mokiniai ir mokytojai atėję iki antro aukšto ir pamatę, jog dūmai kyla iš pirmo aukšto į antrąjį aukštą, iš pastato išėjo per šoninius laiptus. Pasidžiaugta, kad meno mokyklos mokytojai atsakingi, jie išėjo iš pastato paskutiniai, kiekvienas mokytojas „susitikimo vietoje“ stovėjo su savo mokiniais. Į pastatą sugrįžo tik gavę funkcinių pratybų vadovo leidimą, kad pastate saugu ir į jį galima grįžti.

Funkcinių pratybų aptarimas. Gavus leidimą grįžti į pastatą visi Skuodo menininkai susirinko į salę aptarti funkcinių pratybų eigos. Skuodo meno mokyklos direktorė Anelė Raugienė priminė, kad kiekvienas mokytojas ir mokinys žinos, ką daryti suskambus ilgajam skambučiui, kuris informuoja apie pastate gresiantį pavojų.

Skuodo meno mokyklos mokytojų ir darbuotojų veiksmai bylojo, kad  įvykus ekstremaliajam įvykiui, jie žinos, pro kurią pusę reikėtų evakuotis  iš liepsnojančio  pastato.

Funkcinių pratybų įvertinimas.  Darytina išvada,  civilinės saugos pratybų veiksmų planas parengtas puikiai, todėl įstaigos funkcinės pratybos įvyko struktūrizuotai, jautėsi komandinis darbas, evakuacija iš pastato vyko be panikos.

Skuodo meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Tadas Jonaitis civilinės saugos funkcinių pratybų  dokumentus ir civilinės saugos pratybas parengė pagal Civilinę saugą reglamentuojančius teisės aktus,  todėl  jų išmanymas ir gebėjimas juos taikyti praktikoje buvo jaučiamas Skuodo meno mokyklos surengtose funkcinėse pratybose.


Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė
Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.