Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Savivaldybėje Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai pasitikrino savo žinias civilinės saugos stalo pratybose

2017 m. lapkričio 28 d. patikrintas Skuodo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių pasiruošimas likviduoti ekstremalius įvykius ir ekstremalias situacijas rajone. Savivaldybėje organizuotos civilinės saugos stalo pratybos „Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro grupių narių veiksmai dėl gauto voko su neaiškios kilmės milteliais“.Šių pratybų iniciatorė – Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė, atsakinga už civilinę saugą,  dėkodama visiems susirinkusiems sakė: „Veiksmai, kurie yra atliekami ekstremalių situacijų metu – labai svarbūs, o kartais net ir lemtingi. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai kiekvienos ekstremalios situacijos atveju turi greitai reaguoti į įvykius, operatyviai priimti teisingus sprendimus ir užtikrintai vykdyti savo funkcijas. Viso to išmokti galima civilinės saugos pratybų metu.“Savivaldybės lygio civilinės saugos pratybas moderavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuruojantis civilinę saugą, Žydrūnas Ramanavičius. Jo žodžiais tariant, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai neša didžiulę atsakomybę, ekstremalių situacijų metu jiems patikėta saugoti aplinką, žmonių turtą, gyvybes, sveikatą, todėl Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai turi tiksliai žinoti, ką daryti ir ko imtis įvykus nelaimei. Jų nepriekaištingai atliktas darbas gali padėti išvengti skaudžių pasekmių.Prasidėjus pratyboms pranešta, kad Savivaldybėje su korespondencija buvo gauti neaiškios kilmės milteliai. Pratybų dalyviai, atsižvelgdami į savo funkcijas, įvardino veiksmus, kuriuos turėtų atlikti, kad galimai pavojinga situacija būtų išspręsta. Šių pratybų metu paaiškėjo ekstremalių situacijų valdymo schema, veiksmų ir procedūrų eiliškumas, specialistų pasirengimo lygis. Pateikti pastebėjimai, ką reikėtų keisti ir tobulinti, reaguojant į gresiantį ar susidariusį ekstremalų įvykį, ekstremalią situaciją.

Pratybų pabaigoje buvo pateikta informacija, kaip elgtis, kilus įtarimui, kad į aplinką pateko biologinis reagentas, kaip atpažinti įtartiną siuntą ir kaip elgtis gavus neaiškios kilmės medžiagų.

 

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių gebėjimą likviduoti problemą vertino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistės Irma Slausgalvienė, Ingrida Zubienė, Elena Šiukštienė,.  Komisijos pastebėjimu, neaiškumų kyla dėl aplinkos sanitarinio valymo, todėl rekomenduota aiškiai nusistatyti, kas šį darbą atliks. Pratybų dalyviams pateikti klausimai dėl efektyvaus visuomenės informavimo apie incidentus ir galimybių Savivaldybės darbuotojams atlikti savo darbą kitose patalpose, žmonių gabenimo į sveikatos priežiūros įstaigas.

Stebėti pratybų buvo pakviesti: Klaipėdos apskrities policijos komisariato Skuodo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės tarnybos vadovas Vaclovas Kirsenka ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas.Savivaldybės lygio civilinės saugos stalo pratybų nauda neabejojama, jų metu aptartos naujos su reagavimu ar padarinių šalinimu susijusios problemos, analizuotas reaguojančių į ekstremalų įvykį ar ekstremalią situaciją tarnybų, institucijų bendradarbiavimo procesas, suderinti būsimi reagavimo veiksmai.Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.