Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Skuodo jaunimo posėdis

Šių metų gruodžio 15 d. Skuodo rajono savivaldybėje vyko posėdis. Ne eilinis Savivaldybės tarybos posėdis, o jauno, aktyvaus ir pilietiško Skuodo jaunimo posėdis.

„Pilietiškumo mokykla“ – tai jau ne pirmus metus gyvuojantis simuliacinis rajono tarybos renginys, kuriame dalyviai pasiskirsto į komandas ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imituoja rinkimus. Vėliau pagal jų rezultatus komandos suformuoja frakcijas miesto taryboje, išrenka merą ir susiskirsto pagal veiklas į komitetus, kuriuose diskutuoja miestui aktualiais klausimais.

„Nors „Pilietiškumo mokykla“ yra Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) renginys, jame buvo kviečiami dalyvauti visi norintys pabrėžiant, jog tai neturi nieko bendro su politika“,– tikino Baltramiejus Žukauskas, šiuo metu vadovaujantis Jaunųjų konservatorių lygos Skuodo skyriui.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarę Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinksas ir jaunimo reikalų koordinatorė Ieva Gembutienė, džiaugėsi matydami jaunus veidus Tarybos posėdžių salėje ir tikino esantys tikri, jog priimtoje rezoliucijoje bus daug šaunių idėjų ir problemų sprendimo būdų, kurie neleis šios rezoliucijos tiesiog padėti į stalčių ir pamiršti.

Renginio pabaigoje kiekvienas komitetas apibendrino savo svarstytus klausimus ir pateikė problemų sprendimo galimybes.

Štai Kultūros, jaunimo ir švietimo komitetas pastebėjo, jog viena iš priežasčių dėl menko jaunimo dalyvavimo visuomeninėje ir pilietinėje veikloje, yra renginių reklamos trūkumas, taip pat galimybės atvykti į renginio vietą neturėjimas. Siekiant išspręsti šias problemas buvo siūloma skirti daugiau lėšų reklamai, taip pat paskirti atsakingą asmenį, kuris kuruotų Skuodo rajono renginių marketingą. Neturėjimo galimybės atvykti į renginius problemą buvo siūloma spręsti skiriant transporto priemones tam tikram žmonių kiekiui nuvežti ir parvežti iš renginio vietos.

Išreikštas susirūpinimas suprastėjusia švietimo kokybe, todėl buvo pasiūlyta skirti daugiau lėšų mokymosi kokybei gerinti ir prašoma Savivaldybės tarybos vardu kreiptis į LR švietimo ir mokslo ministeriją dėl mokinio krepšelio lėšų perskirstymo, atkreipiant dėmesį į demografiškai mažėjančius regionus. Jaunimas atkreipė dėmesį, jog reikėtų ieškoti jaunų mokytojų ir kviesti juos dirbti į mūsų rajono mokyklas.

Socialinės ir sveikatos apsaugos bei sporto komitetas, siekdamas padidinti gyventojų aktyvumą sporto srityje, siūlė renovuoti Pr. Žadeikio gimnazijos stadioną, įkurti naujas patalpas sportui rytinėje Skuodo miesto dalyje, skatinti bendradarbiavimą su Priekulės sporto centru ir organizuoti daugiau sporto renginių, įtraukiant įvairaus amžiaus žmones.

Siekdami pagerinti gydymo paslaugų kokybę Skuodo rajone, jaunuoliai kvietė atkreipti dėmesį į pernelyg menką poliklinikos administracijos rotaciją, siūlė nustatyti fiksuotą kadenciją administracijos darbuotojams.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Miesto plėtros, finansų ir biudžeto komitetas siūlė didinti kalėdinio laikotarpio renginių finansavimą, taip pat organizuoti pilietinę akciją kalėdinei eglutei papuošti. Nepamiršdami ir kitų metų laikų, jaunuoliai siūlė tinklinio aikštelės prie Skuodo tvenkinio (Skuodo jūros) atnaujinimą, gal netgi antros aikštelės įkūrimą. Jų nuomone, taip būtų padidintas žmonių užimtumas, skatinamas sportas ir sveika gyvensena.

Miesto plėtros, finansų ir biudžeto komitetas siūlė skatinti Skuodo rajono gyventojų bendruomeniškumą: rengti diskusijų vakarus, kuriuose būtų galima aptarti aktualias miesto problemas ir ieškoti jų sprendimo, įrengti interaktyvias veiklas parke (pvz. šachmatų lentas, vaikų žaidimo aikštelę, daugiau treniruoklių ir pan.), įdiegti Wi-Fi viešose erdvėse. Komiteto nuomone, savivaldybės nenaudojamas turtas turėtų būt nuomojamas, taip gaunant lėšų jų išlaikymui ir kitoms išlaidoms.

Žinoma, buvo paliestas ir darbo / nedarbo klausimas. Miesto plėtros, finansų ir biudžeto komiteto nuomone, būtų tikslinga iš dalies apmokėti kvalifikacijos tobulinimo / įgijimo kursus, norintiems įsidarbinti ar jau dirbantiems mūsų rajone. Taip būtų prikviečiami nauji darbuotojai į mūsų rajoną, o dirbantys keltų savo kvalifikaciją ir užtikrintų geresnę paslaugų kokybę. Komiteto nuomone, Skuodo rajono savivaldybė turėtų skatinti privatų verslą kurti tikslines darbo vietas (kuomet darbdavys apmoka (bent iš dalies) būsimojo darbuotojo studijų ar pragyvenimo išlaidas studijų metu, o už tai, darbuotojas pabaigęs mokslus grįžta / atvyksta dirbti pas darbdavį), taip patenkinant kvalifikuotų specialistų poreikį ir motyvuojant jaunimą grįžti / atvykti gyventi ir dirbti Skuode.

Priimta rezoliucija su visais šiais pasiūlymais buvo įteikta tikrajam rajono merui Petrui Pušinskui su prašymu, kad rezoliucija pasiektų Skuodo rajono tarybos darbotvarkę.

Šiuo renginiu buvo siekiama paskatinti jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas savo miestui ir nebijoti imtis atsakomybės sprendžiant regionui aktualias problemas.

 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.