Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Skuodo rajono savivaldybėje skaityti informaciniai pranešimai rajono ūkininkams

2017 m. liepos 31 d. Skuodo rajono ūkininkams buvo surengtas renginys, kuriame buvo pateikti pranešimai, naudingi šiam metų laikotarpiui. Juk netrukus ūkininkai pradės ruošti dirvas žiemkenčių sėjai, į laukus išvažiuos kombainai. Renginį pradėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, kuruojantis priešgaisrinę ir civilinę saugą. Jis pabrėžė, kad kaip ir kiekvienais metais javapjūtės metu, ugniagesiai gelbėtojai sulaukia pranešimų apie laukuose užsiliepsnojusius kombainus ir kitą žemės ūkio techniką. Tokie gaisrai padaro didelių nuostolių ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir suniokoja brangią techniką bei pasėlius. Įsibėgėjus darbymečiui, Lietuvos kaimuose padaugėja ir pavojingų radinių. Ūkininkų laukuose dažniausia iš žemės išverčiamos granatos, minos ar artilerijos sviediniai. Į akmenis panašūs radiniai dėl galingų užtaisų gali būti mirtinai pavojingi. O dar afrikinis kiaulių maras grasina iš Lietuvos nesitraukti ir sukelti ekologinę nelaimę. Jis pasidžiaugė, kad ūkininkai atrado laiko ateiti ir aptarti mums visiems aktualias problemas ir galimybes, kaip tinkamai apsisaugoti nuo jų. Deja, nė vienas nesame apsaugotas nuo šių nelaimių, todėl apie tai turime kalbėti garsiai ir apmąstyti visas įmanomas prevencijos priemones. Jis palinkėjo pasisemti žinių ir patirties iš specialistų, kurie plačiau kalbės apie paminėtas problemas.

Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė, atsakinga už civilinę saugą, supažindino su randamais sprogmenis ir papasakojo, kaip reikėtų tinkamai elgtis, radus į sprogmenį panašų daiktą.

Renginyje taip pat priminta, kad erkės šiemet ypač mažos ir aktyvios, papasakota, kaip nuo jų apsisaugoti. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Julius Kryževičius patarė, kaip elgtis, kad nedegtų kombainai bei priminė taisyklių reikalavimus, kad būtų tinkamai paruošti išvykstantys į laukus kombainai bei kita žemės ūkio technika. Akcentavo, kad gesintuvai turėtų atitikti techninės priežiūros reikalavimus. Su klausytojais padiskutuota, kaip reikėtų tinkamai naudoti gesintuvus. Anot Skuodo priešgaisrinės tarnybos vadovo Mindaugo Jazbučio, ugniagesiai gelbėtojai vyksta pas ūkininkus vykdydami prevencines akcijas, jos skirtos ne bausti rajono ūkininkus, o jiems patarti, kaip išvengti nelaimių, kad ūkininkai patirtų kuo mažiau nuostolių

Taip pat renginyje dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skuodo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas – valstybinis veterinarijos inspektorius Mindaugas Kašinkas. Jis ūkininkams pristatė „Afrikikinio kiaulių maro aktualijas“, pristatė, kokie minimalūs reikalavimai taikomi kiaulių ūkiams.

Į renginį susirinko ne itin daug rajono ūkininkų, tačiau klausytojai noriai įsitraukė į diskusiją, dalinosi savo patirtimi, patarimais ir lūkesčiais.


Informaciją parengė Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė


 


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.