Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Skuodo rajono savivaldybės darbuotojams – civilinės saugos mokymai apie gyvybei pavojingas ir dažniausiai diagnozuojamas ligas

Keičiantis orams, žmonės ypatingą dėmesį skiria savo ir artimųjų sveikatos būklei, todėl labai svarbu informuoti visuomenę apie gyvybei pavojingas ir dažniausiai diagnozuojamas ligas. Būtina kalbėti apie prevencines priemones ir šių ligų gydymo būdus. Dėl to 2017 m. spalio 30 d. Skuodo rajono savivaldybėje Savivaldybės administracijos darbuotojams buvo organizuoti Civilinės saugos mokymai apie gripą ir meningokokinę infekciją. Mokymuose pranešimus skaitė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Elvina Juknienė ir Laura Lidžiūtė. Mokymų metu apie civilinės saugos priemones taip pat kalbėjo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis.

Mokymų organizatoriai – Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė, atsakinga už civilinę saugą, ir Savivaldybės gydytojas Paulius Poškys – mokymų pradžioje pristatė bendrą Skuodo rajono situaciją pavojingų ir dažniausiai pasireiškiančių ligų atžvilgiu. Mokymų dalyviams rekomenduota, pasikliauti mokymuose skaitytų pranešimų informacija, drąsiai klausti ir kiek įmanoma labiau pagilinti savo turimas žinias.Mokymuose pateikta išsami informacija naudinga, siekiant apsisaugoti nuo gripo ir meningokokinės infekcijos. Gautą informaciją galima pritaikyti konkrečiais ligos atvejais.

Pasak Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Elvinos Juknienės, gripas – tai virusinė liga, kuriai būdingas trumpas karščiavimas, bendras organizmo išsekimas ir kvėpavimo takų uždegimas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas. Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.

Skuodo rajone didžiausias gripo protrūkis užfiksuotas 2014 m.Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Lidžiūtė informavo, kad meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Susirgimai dažnesni šaltuoju sezonu: rudens–žiemos–pavasario mėnesiais. Infekcija plinta oro lašeliniu būdu. Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas. Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai. Užfiksavus šios infekcijos atvejį, būtina išvėdinti, šlapiu būdu išplauti patalpas.

Per paskutinius trejus metus Skuodo rajone buvo užfiksuoti 2 meningokokinės infekcijos atvejai. Mirčių nebuvo.  Mokymus vedusios specialistės akcentavo, kad susirgus gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, nevykti į darbą, mokyklą, sergančių vaikų nevesti į darželius. Visiems asmenims rekomenduojama reguliariai plauti rankas, kosint, čiaudint užsidengti nosį ir burną, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių. Būtina dažnai vėdinti ir plauti patalpas bei vengti artimo kontakto su sergančiaisiais.

Visgi, viena iš svarbiausių ir efektyviausių prevencinių priemonių – skiepai. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, yra žinoma, kad vakcinuojant pasaulyje išgelbėjama maždaug 3 milijonai žmonių.

Mokymuose taip pat dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius. Tardamas žodį mokymų dalyviams, atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu būti informuotiems apie vienas iš rimčiausių ligų ir žinoti, kaip elgtis ligos atvejais. Savivaldybės administracijos pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius priminė, kad šie mokymai yra ekstremaliųjų situacijų valdymo plano dalis. Siekiama atsižvelgti į šių dienų aktualijas ir svarbiausia – atlikti prevencinius veiksmus, mažinant epidemijų protrūkių riziką.  Mokymų pabaigoje Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis pateikė civilinės saugos įvadinę instrukciją, paaiškino evakuacijos tvarką, kalbėjo apie  saugų elgesį ir veiksmus ekstremaliųjų situacijų metu. Parodė saugos priemones, kurios turi būti kiekvienoje įstaigoje, kokiomis saugos priemonėmis turėtų būti aprūpinti darbuotojai.Civilinės saugos mokymai buvo puiki galimybė informuoti darbuotojus, kaip pasirengti galimoms ekstremaliosioms situacijoms, kaip elgtis joms gresiant ar susidarius.


Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.