Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Skuodo šventė „Žemaitijai – 800“ liudija apie Skuodo krašto stiprybę ir žmonių vienybę

Skuodo šventė kasmet su savimi atsineša įvairių potyrių, jausmų ir įvykių. Ji praturtina Skuodo krašto bendruomenės gyvenimą. Būtent taip buvo ir šiais metais.

2019 m. gegužės 31–birželio 2 d. vykusioje Skuodo šventėje „Žemaitijai – 800“ kultūros, meno ir sporto sritys tapo viena nuo kitos neatskiriamos. Į darnią visumą susijungė tai, kuo Skuodo kraštas didžiuojasi. Skuodo šventė tapo unikaliu išgyvenimu, kurį norėtųsi pakartoti dar ne kartą. Pirmoji šventės diena prasidėjo Skuodo rajono vaikų ir mokinių švente „Augu po Skuodo dangum“. Skuodo rajono vaikams ir mokiniams progų švęsti buvo nemažai: Skuodo gimtadienis, Žemaitijos 800 metų sukaktis ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šventėje rajono vaikai ir mokiniai atidavė visą savo širdį dainuojant, grojant, šokant, rodant savo talentus Skuodo žmonėms, Skuodo kraštui, Žemaitijai.Po vaikų skambių dainų, muzikos, šokių žingsnelių ir eilių Skuodas sulaukė Lietuvos ir Latvijos galiūnų. Centriniame stadione įvyko tarptautinės varžybos. Jose pirmąją vietą pelnė lietuvių komanda, Latvijos galiūnai liko antri. Šios varžybos Skuodo rajone neeilinės – turėjome galimybę iš arti pamatyti pasaulinį pripažinimą pelniusių, stipriausių Lietuvos galiūnų jėgą bei ištvermę.Tą pačią dieną užsienio delegacijos – dvi iš Ukrainos ir dvi iš Lenkijos – atvyko pasveikinti Skuodo krašto žmonių Skuodo gimtadienio ir Žemaitijos 800 metų jubiliejaus progomis. Renatos Jankauskienės juodosios keramikos dirbtuvėse ir gydytojo Vaclovo Into sodyboje delegacijoms pristatytas Skuodo kraštas, jame gyvuojančios tradicijos, trumpai papasakota rajono istorija. Delegacijos džiaugėsi vizitu Skuodo rajone ir darniu bendradarbiavimu, kuris tęsiasi jau ne vienus metus.Antrajai dienai startą davė – keturračių renginys. Keturračių motociklų sporto entuziastai Skuode išbandė savo jėgas. Adrenalino čia netrūko. Trasa buvo sudėtinga, daug vandens, klampi žemė, įvairios kliūtys. Ir viską norėjosi įveikti dėl pačių geriausių rezultatų bei Skuodo rajono savivaldybės mero taurės. Paaiškėjo, kad pirmojoje grupėje (nuo 550 cc iki 750 cc) nugalėtoju tapo Evaldas Kareiva, antrąją vietą pelnė Ramūnas Žukauskas, trečiąją – Nerijus Litvinas. Antrojoje grupėje (nuo 750 cc iki 1000 cc) pirmos vietos laimėtoju tapo Tomas Malkauskas, antros – Evaldas Kareiva, trečios – Jonas Raudeliūnas.Simbolinis šventės momentas – Skuodo miesto parke Skuodo rajono savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės vadovai ir atvykusios užsienio delegacijos pasodino 8 koloninius ąžuolus ir vieną Priekulės savivaldybės merės atsivežtą ąžuoliuką. Medeliai sodinti Žemaitijos 800 metų sukakties ir Skuodo šventės progomis. Parke ąžuolai simbolizuos Žemaitijos ir Skuodo krašto stiprybę bei tarptautinių bendradarbiavimo partnerių vienybę.


Skuodo šventės eisenos ir finalinio koncerto dalyviai įrodė , kad bendruomeninio gyvenimo širdis yra žmonės, mylintys savo kraštą, su pasididžiavimu tariantys savo žemės vardą, prisidedantys prie iniciatyvų, darbų, puoselėjantys tradicijas, nuolat kuriantys ir nuoširdžiai tikintys šviesia ateitimi. Tokių žmonių 2019 m. birželio 1 d. eisenoje ir koncerte buvo daugybė. Ir akivaizdu, kad tai buvo didžiausia šventės puošmena.

Šventės atidarymo ceremonijoje pasirodė Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų senosios muzikos ir šokio ansamblio „Dolce musica“ šokėjai. Vėliau prasidėjo Skuodo rajono kultūros centro koncertas „Skambės Skuodas – gyvuos Žemaitija“. Dalyvavo liaudiškų šokių, folkloro, vokalinių ansamblių, chorų ir liaudiškos muzikos kapelų kolektyvai. Po šių pasirodymų savo muzika žiūrovus džiugino Renata ir Deivis, Samanta Tina su grupe iš Latvijos, Žygis ir Gabija.Trečioji šventės diena taip pat padovanojo gražių akimirkų. 2019 m. birželio 2 d. Mažų miestelių krepšinio 3x3 čempionato etape ir ambasadoriaus Vygaudo Ušacko krepšinio turnyre dalyvavo rekordinis skaičius komandų. Jų būta net 49! Apdovanojimus nugalėtojams įteikė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas ir teisininkas, diplomatas, Skuodo rajono garbės pilietis Vygaudas Ušackas.Tądien už Žemaitiją ir Skuodo kraštą aukotos šv. Mišios Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje. Po jų  buvo parodyta poezijos ir muzikos programa „Devyniabrolė“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemų baladę „Devyni broliai“. Šią išskirtinę programą dovanojo aktoriai Dalia Jankauskaitė, Pijus Ganusauskas ir arfininkė Gabrielė Ašmontaitė.Paskutiniąją dieną Skuodo rajono savivaldybės vadovai ir Savivaldybės administracijos specialistai iš užsienio į Skuodo šventę atvykusiems svečiams organizavo kultūrinę programą, kurios metu lankytasi Redos ir Vidmanto Donielų augalininkystės ūkyje, uždarojoje akcinėje bendrovėje „Žemaičių virvės“, Žemdirbio muziejuje. Vizitų metu su svečiais kalbėtasi ekonomikos, švietimo, žemės ūkio, verslo ir kitomis temomis. Skuodo rajono savivaldybės ir Gruobinos, Priekulės, Pucko, Ožyšo, Voznesensko, Khoroshiv savivaldybių bendradarbiavimas yra labai vertingas dėl galimybės keistis žiniomis, patirtimi bei geros praktikos pavyzdžiais.Tris šventines Skuodo gimtadienio dienas palydėjome aktyviai – vyko tarptautinis motobolo turnyras. Jame pirmąją vietą laimėjo Kierspe „Tornado“, antrąją – Kretingos motobolo klubas, trečiąją – Skuodo „Bartuva“. Turnyro metu įsitikinome, kad ant motociklų žaidžiamas futbolas reikalauja daug specifinių žinių ir gebėjimų, o motobolo entuziastus vienija pomėgis sportuoti.Akivaizdu, Skuodo šventės tikslas pasiektas – tai, kas vyko šventėje, buvo tikra, gyva ir nuoširdu. Drąsiai galima sakyti, kad šventė liks prasmingu prisiminimu ir paskatinimu kitiems metams.

 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
       
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.