Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Susitikimas su Mosėdžio miestelio bendruomene dėl Vaižganto alėjoje šalinamų medžių

2017  m. vasario 28 d. Skuodo rajono Mosėdžio seniūnijoje lankėsi Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas (vyriausiasis architektas) Tomas Bagočius. Apsilankymo tikslas – kartu su Mosėdžio miestelio bendruomene aptarti vadinamoje Vaižganto alėjoje esančių medžių šalinimo klausimą.

2017 m. vasario 3 d. Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, gavusi viešosios įstaigos Skuodo globos namų vadovo prašymą pjauti pavojų keliančius medžius Skuodo rajono Mosėdžio miestelio Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2, įvertino medžių būklę ir nutarė leisti šalinti menkaverčius, neperspektyvius medžius ir krūmus šiuose žemės sklypuose. Daugumos Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2 teritorijose augančių medžių būklė prasta: žievės sutrūkinėjusios, perskilusios, kamienai apaugę kerpėmis, perskilę, pažeisti puvinių, drevėti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šie medžiai auga arti gyvenamųjų namų. Tai kelia pavojų miestelio gyventojams, nes seni medžiai gerokai pasvirę, lajos sutankėjusios, persipynusios medžių šakos remiasi į pastatų stogus.

Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nutarimu, Mosėdžio miestelio Akmenų g. 1 esančiame žemės sklype leidžiama šalinti 6 egles, 7 uosius, 2 dvikamienius kaštonus, 15 klevų ir 33 liepaites.  Muziejaus g. 2 duotas leidimas šalinti 2 kaštonus, 6 klevus. Šiose teritorijose planuojama pašalinti 71 prastos būklės, pavojų miestelio gyventojams keliantį medį. Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nariai viešosios įstaigos Skuodo globos namų atstovams ir Mosėdžio miestelio bendruomenei patarė vietoj nupjautų medžių pasodinti naujas liepaites.

Mosėdžio miestelio bendruomenės nariai pateikė savo įžvalgas apie Vaižganto alėjoje esančių medžių šalinimą. Vieni bendruomenės atstovai laikėsi kategoriškos nuomonės, jog medžių negalima šalinti, jie yra vienas didžiausių miestelio privalumų, suteikiančių unikalumą Mosėdžio kraštovaizdžiui.  Kiti pritarė viešosios įstaigos Skuodo globos namų ir Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nutarimui. Jų manymu, neverta rizikuoti gyventojų saugumu. Jei yra rizika, kad medžiai vėtros metu gali padaryti žalos, juos reikia šalinti. Tačiau buvo užsiminta, kad planuojant tokius didžiulius darbus, kurie gali turėti įtakos visam miestelio įvaizdžiui, pirmiausia apie tai turėtų būti informuota visuomenė. Šiuo atveju Mosėdžio bendruomenė informacijos apie šalinamus medžius visai neturėjo ir nežinojo priežasčių, kodėl medžių šalinimo procesas pradėtas. Dar kiti diskusijos metu ieškojo kompromiso, buvo siūloma pradžioje kirsti tuos medžius, kurie kelia didžiausią riziką, jų vietoje pasodinti naujus ir tik vėliau kirsti likusius senus medžius.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas (vyriausiasis architektas) Tomas Bagočius susitikimo metu Mosėdžio miestelio bendruomenę informavo, jog Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2 teritorijoje esančius medžius dar kartą apžiūrėti ir įvertinti atvyks Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyriausiosios valstybinės inspektorės Meda Bumbulytė ir Daiva Masiliauskienė. Atvykusių Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus specialisčių sprendimu, medžiai turi būti šalinami. Visus menkaverčius, neperspektyvius medžius ir krūmus Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2 žemės sklypuose reikėtų šalinti vienu metu, nes kitu atveju, jei medžiai būtų šalinami palaipsniui, pasodinti naujieji medžiai tarp senųjų neturėtų tinkamų sąlygų augti.

Po susitikimo su Mosėdžio miestelio bendruomene ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus specialisčių pateiktų įžvalgų apie Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2 augančių medžių būklę padaryta išvada, kad viešosios įstaigos Skuodo globos namų gautas leidimas pjauti visus menkaverčius, neperspektyvius medžius ir krūmus nėra naikinamas. Medžiai bus šalinami, jų vietoje bus pasodintos naujos liepaitės. Leidimas medžiams šalinti išduotas metams. Tačiau vadovaujantis Miško kirtimų taisyklėmis (nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d. draudžiamas medžių šalinimas dėl pavasarį ir vasaros pradžioje parskrendančių paukščių), Akmenų g. 1 ir Muziejaus g. 2 esančiose teritorijose medžiai bus šalinami tik praėjus šiam laikotarpiui.


Kartu su Mosėdžio miestelio bendruomene aptartas vadinamoje Vaižganto alėjoje esančių medžių šalinimo klausimas.


Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas pateikė savo įžvalgas apie Vaižganto alėjoje augančius medžius.


Skuodo globos namų direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Jautakis pateikė informaciją apie priimtą sprendimą šalinti Vaižganto alėjoje augančius medžius.


Skuodo rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas (vyriausiasis architektas) Tomas Bagočius pateikė informaciją apie Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nutarimą dėl Vaižganto alėjoje augančių medžių.


Vaižganto alėjoje augančių medžių būklė prasta: žievės sutrūkinėjusios, perskilusios, kamienai apaugę kerpėmis, perskilę, pažeisti puvinių, drevėti.







Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.