Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Susitikimas su rajono ūkininkais

2017 m. rugsėjo 6 d. Skuodo rajono savivaldybėje įvyko Savivaldybės vadovų susitikimas su rajono ūkininkais.

Susitikime dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, Skuodo rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimvydas Daukšas ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Ona Malūkienė.

Susitikimo pradžioje Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas akcentavo, jog žemės ūkis Skuodo rajone yra prioritetinė sritis. Strateginiame plėtros plane norima nusistatyti aiškius ir bendrus tikslus, kad būtų galima produktyviai dirbti ir gerinti Skuodo rajono patrauklumą.

Susirinkimo metu vieningai pritarta, kad labiausiai turėtų būti atsižvelgiama į rajono infrastruktūrą. Skuodo rajone ūkininkai yra aukšto lygio, todėl neabejojama, kad netrukus į Lietuvą susipažinti ir mokytis pradės vykti delegacijos iš tokių šalių kaip Moldavija, Ukraina ir pan. Pirmiausia, kas turi būti padaryta – tai sutvarkyti keliai, gera infrastruktūra reprezentuoja ne tik ūkininkus, bet ir visą rajoną, privalu svečiams sudaryti puikų įvaizdį. Ūkininkai teigė, kad nenušienautos pakelės visose seniūnijose taip pat nepuošia rajono.

Kaip viena pagrindinių problemų pažymėta ir melioracija rajone. Melioracijos grioviai Skuodo rajone yra apleisti, apaugę krūmais. Juos tvarkyti būtina, bet susiduriama su žmonių, kurių privačioje teritorijoje melioracijos grioviai yra, priešiškumu. Buvo įvardinta, kad bebrai, gyvenantys melioracijos grioviuose, taip pat kelia didelė pavojų. Buvo pateiktas pasiūlymas Savivaldybei išvalyti visus melioracijos griovius ir tvarkingus perduoti ūkininkams su sąlyga, kad būtina juos prižiūrėti ir laikyti neapleistus.

Ūkininkai neigiamai atsiliepė apie rajone tiekiamas elektros paslaugas. Buvo išreikštas pageidavimas, kad elektros laidai būtų pravedžioti po žeme, o ne ant stulpų.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas viena pagrindinių rajono ūkininkų problemų įvardijo gervių antplūdį. Šie paukščiai yra įtraukti į Raudonąją knygą, tad jų naikinti negalima, o šių paukščių daroma žala didesnė, nei šernų, ar vilkų. Jo teigimu, turėtų būti sukurtas kompensavimo mechanizmas, kuris atlygintų bent dalį gervių padaromos žalos.

Susirinkime buvo išsakyta mintis, kad Savivaldybės administracijos specialistai turėtų pasidaryti ekonominius paskaičiavimus, kad būtų žinoma, kiek kurioje seniūnijoje pagaminama žemės ūkio produkcijos, kad būtų galima tiksliai apskaičiuoti, kiek ir kam reikia pinigų. Yra galimybė kreiptis į Statistikos departamentą, kad atliktų tyrimą ir apskaičiuotų, koks rajone yra bendras vidaus produktas. Ūkininkų nuomone, investicija į tokį tyrimą būtų naudinga.

Susirinkimo pabaigoje ūkininkai išsakė pageidavimą rengti reguliarius susitikimus, kuriuose susirinkę interesuoti ūkininkai galėtų išsakyti savo pastebėjimus, pastabas ar patarimus. Dėl didelės ir dažnos įstatymų kaitos būtų naudinga susitikti su specialistais, kurie informuotų apie pasikeitimus įstatyminėje teisinėje bazėje.

Skuodo rajono meras Petras Pušinskas reziumuodamas susirinkimą pateikė ūkininkams idėją, kad šiek tiek padidinus žemės mokestį, būtų galima įsteigti fondą, skirtą specialiai rajono melioracijai ir infrastruktūrai gerinti.

Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius informavo, jog su Susisiekimo ministerija derinama galimybė, kad į rajono kelių sutvarkymą investuotų „Šiaulių regiono keliai“, o Skuodo rajono savivaldybė pinigus grąžintų kaip paskolą.

Susirinkime nuspręsta, kad būtina gerinti infrastruktūrą ir didinti rajono patrauklumą, kad ūkininkai čia norėtų likti ir dirbti. Būtina sutvarkyti melioraciją, kuri baigia nuskęsti ir gerinti elektros tiekimą. Būtina sudaryti sąlygas ūkininkauti jauniems žmonėms, nes rajonas greitai sensta ir nebėra kam dirbti. 

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (1)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.