Spausdinti
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Susitikimas su rajono verslininkais

2017 m. rugpjūčio 9 d. Skuodo rajono savivaldybėje įvyko Savivaldybės vadovų susitikimas su rajono verslininkais. Susitikime dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Ona Malūkienė, Skuodo rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos komiteto nariai, taip pat nemažai rajono verslininkų.

Organizuoto susitikimo tikslas buvo sužinoti, kokios pagalbos, ar paramos verslininkai tikisi iš Savivaldybės, aptarti verslo plėtros galimybes jauniems verslininkams, išklausyti verslininkų patirtis. Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Ona Malūkienė paminėjo, jog pradedamas koreguoti Skuodo rajono savivaldybės 2014–2020 m. strateginis plėtros planas, o kad jis būtų tikslus ir atitiktų realybę, būtina išsiaiškinti verslininkų problemas ir poreikius.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas pakvietė visus susirinkusius aktyviai dalyvauti diskusijoje, kad visi kartu galėtų nusistatyti bendrą viziją, kaip rajono verslas turėtų atrodyti po penkerių ar dešimties metų. Gal reikėtų pasirinkti vieną sritį, kurią būtų galima tobulinti, tada ir Skuodo rajono savivaldybės taryba galėtų finansiškai prisidėti. Svarbu atrasti savo rajono išskirtinumą iš kitų, kad būtų galima lengviau pritraukti investuotojus ir kad rajonas būtų patrauklus verslininkams.

Diskusijoje Tarybos Ekonomikos komiteto nariai ir verslininkai vieningai pritarė, kad Skuodo rajone aplinka verslui ir investicijoms nėra palanki. Verslininkai paminėjo, kad rajono keliai labai prasti ir netvarkingi, taip pat prastas susisiekimas – buvo pasiūlymų, kad reikėtų atgaivinti geležinkelį. Akcentuotas turizmo klausimas, ši sritis rajone visiškai nevystoma, nors galimybes rajonas turi. Paminėta, kad Skuodo rajone itin švarus oras, kas turėtų būti labai aktualu poilsiautojams. Rajone galima padaryti kempingų, sutvarkyti paplūdimius, kad būtų galima pritrauktii keliautojų. Skuodo rajono savivaldybės Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė sakė, kad per metus Mosėdį aplanko apie 12 tūkst. turistų, tačiau dėl to, kad visiškai neišvystytas turizmo sektorius, turistai, pabuvę porą valandų, išvyksta. Jei turistams būtų sukurta daugiau pramogų, teikiama daugiau informacijos, prieinama nakvynė, jie pasiliktų ilgiau.

Buvo pasiūlymų, kad reikėtų kompensuoti naujų įmonių steigimosi išlaidas, ar kompiuterinių svetainių išlaikymą pirmais įmonės gyvavimo metais. Verslininkai minėjo, kad rajone trūksta centro, ar vietos, kurioje atvykęs verslininkas galėtų gauti rajono verslininkų kontaktus ar pan. Verslininkų asociacijos pirmininkas Stanislovas Martinkus informavo, jog kai bus baigta statyti naujoji Skuodo miesto biblioteka, pirmajame pastato aukšte planuojama skirti 160 kv. m patalpą verslo inkubatoriui.

Buvo išsakyta idėja, kad reikia tobulinti švietimo sritį. Būtina jaunimą mokyti verslumo. Verslininkas Vidmantas Jonika pasidalino patirtimi, kad Žemaičių Kalvarijoje pradės veikti specializuota gimnazija, kurioje bus akcentuojamos verslo, robotikos ir informatikos kryptys, Kuliuose – gimnazija, kurioje daugiau dėmesio bus skiriama medicinos krypčiai, tai pritrauks jaunų šeimų iš kitų rajonų. Verslininkas teigė, kad galima nuo mokyklos suolo ugdyti verslininkus, kurie ateityje prisidėtų prie rajono verslumo puoselėjimo. Verslininkas taip pat pasidalino patirtimi, kaip verslo infrastruktūra tvarkoma Plungės rajono savivaldybėje. Tikslinga „inventorizuoti“, kokius išteklius turi Skuodo rajonas ir ką gali pasiūlyti investuojantiems verslininkams.

Baigiantis susitikimui akcentuota, kad nereikia tikėtis, jog Skuodas artimiausiu metu taps pramoniniu centru. Tai neturi būti keliama kaip tikslas, ar užduotis rajono valdžiai. Tikslinga orientuotis į turizmo sritį, į nuotolinių paslaugų teikimą ir pan., nepamirštant rajone veikiančių gamybinių įmonių ir pagalbos joms.

Svarbiausia, kad būtų suformuotas ilgalaikis tikslas, parinktos atitinkamos priemonės ir to būtų nuosekliai siekiama.

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.