Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Susitikimas su vietos bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais

2017 m. rugpjūčio 17 d. Skuodo rajono savivaldybėje įvyko Savivaldybės vadovų susitikimas su vietos bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) atstovais. Susitikime dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, Skuodo rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Ona Malūkienė ir rajono bendruomenių bei NVO atstovai.

Susitikimo tikslas – aptarti rajono bendruomenių ir NVO problemas, lūkesčius, sužinoti, kokios pagalbos tikimasi iš Savivaldybės, aptarti veiklos tikslus. Susitikimo pradžioje paminėta, kad Skuodo rajono savivaldybės administracija pradeda Skuodo rajono savivaldybės 2014–2020 metų strateginio plėtros plano koregavimo procedūras, tikimasi, jog rengiami susitikimai su tikslinėmis gyventojų grupėmis padės nustatyti didžiausias rajono problemas ir išsikelti pagrindinius tikslus, kuriuos įgyvendinus, Skuodo rajonas būtų patrauklus gyventojams, verslo įmonėms ir kitoms organizacijoms.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas sakė, jog turi būti kuriamas konstruktyvus dialogas tarp valdžios ir gyventojų, kad būtų galima kryptingai dirbti dėl visiems svarbios Skuodo rajono gerovės.

Susitikimo pradžioje pasidžiaugta bendruomenių ir NVO aktyvia veikla. Rengiama nemažai projektų visuomeniniais pagrindais, organizuojama daug renginių, aktyviai dalyvaujama įvairiuose festivaliuose.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas papasakojo, kad Skuodo rajono tarybos narių daugumos posėdžiuose yra svarstomas klausimas dėl multifunkcinių centrų kaimuose, kurie apjungtų kultūros centrą, biblioteką ir bendruomenę.

Susirinkusieji priėjo prie bendros nuomonės, kad bendruomenėse yra daug pastatų, kuriuos būtų galima išnaudoti įvairioms veikloms. Yra daug savanorių, galinčių prisidėti. Organizacijoms ir bendruomenėms būtina bendradarbiauti, komunikuoti tarpusavyje, dalintis gerąja patirtimi, padėti vienos kitoms spręsti nežinomus klausimus.

Būtina užsiimti edukacine, informacine veikla, bendruomenių veiklą orientuoti į sociokultūrinius renginius. Vystyti rajono turizmą – esam be galo turtingas rajonas, tačiau nesugebame tinkamai jo reprezentuoti. Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė dar kartą akcentavo, kad būtina bendradarbiauti tarpusavyje. Bendruomenės, seniūnijos ir Savivaldybė turi būti vieningos. Viename kaime apsilankiusiems turistams galima rekomenduoti aplankyti kaimyninį kaimelį, rekomenduoti paragauti bendruomenėje spaudžiamo sūrio ar kepamo pyrago. Turizmas turi būti viena prioritetinių krypčių, o tam kad jis būtų išpuoselėtas, būtina komunikuoti.

Bendrai nuspręsta, kad NVO turėtų mokytis bandyti užsiimti ūkine ekonomine veikla, kad užsidirbtų pajamų veiklai. NVO atstovai nenori to pripažinti, nors akivaizdu – kai kurios organizacijos tai jau daro.

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.