Spausdinti
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas
El. paštas savivaldybe@skuodas.lt
Tel. 8 440 73932; Faks. 8 440 73984
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188751834
Į pradžią
  Gyventojams   Verslininkams   Turistams
Prisijungimas vartotojams
Prisijungimas gyventojams
Naujienos
Svečiai iš užsienio – apie produktyvius ir efektyvius žemės ūkius

Technologijų tobulėjimas teikia vis daugiau galimybių efektyviau organizuoti veiklą, atlikti daugiau darbų ir pasiekti aukštesnių rezultatų. Skuodo rajono ūkininkams aktualus ūkių modernizavimo klausimas, todėl kartu su Skuodo rajono gyventojais pasidalinti savo patirtimi apie efektyvų pieno ūkio funkcionavimą 2018 m. kovo 21 d. buvo pakviestas svečias iš Olandijos, įmonės „AGRiPROM“ direktorius Johan Stall.Vienas pagrindinių svečio teiginių: „Karvių mityba ir genetika yra labai svarbūs veiksniai, lemiantys pieno ūkių produktyvumą, tačiau ūkininkams nemažiau svarbu atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje laikomos karvės. Aplinka, pritaikyta pagal gyvulių poreikius, turi glaudų ryšį su padidėjusia investicijų grąža ūkininkams ir padidėjusia ekonomine verte“. Seminaro metu pateikta informacija, kaip senos statybos fermas pritaikyti naujoms ūkininkavimo perspektyvoms.Svečias iš Olandijos Skuodo rajono savivaldybės vadovams pristatė bendrą pieno ūkių situaciją Olandijoje, papasakojo apie savo įmonės darbo principus. Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas atvykusiam svečiui Johan Stall padėkojo už bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę daugiau sužinoti apie produktyvią gyvulininkystę.Įmonės „AGRiPROM“ direktoriui Johan Stall Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Alina Anužienė parodė vienus stambiausių Skuodo rajono ūkių – Raimundo Kaniavos fermą Luobos kaime, Gėsalų žemės ūkio bendrovę, kurios pirmininkas Edvardas Karečka pademonstravo pradėtus ūkinio pastato rekonstravimo darbus. Po apsilankymų pas Skuodo rajono ūkininkus svečiui Johan Stall pristatyti Skuodo rajono lankytini objektai – didžiausias Lietuvos riedulys – Barstyčių akmuo – ir Plateliuose, Žemaitijos nacionaliniame parke esantis vienintelis visoje Europoje Šaltojo karo muziejus.


Svečio atvykimą į Skuodo rajono savivaldybę inicijavo Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus pirmininkas Kazimieras Jucevičius. Kartu su juo seminarą Skuodo rajono ūkininkams organizavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Alina Anužienė.


Iš užsienio atvykstančių svečių vizitai rodo, kad žemės ūkio plėtrai Skuodo rajone skiriama daug dėmesio. 2018 m. vasario 13 d. Skuodo rajono savivaldybėje taip pat lankėsi Olandijos K. I. Samen veislininkystės įmonės tarptautinio verslo vadybininkas Henk Brons. Vizito metu pristatyti Olandijos ir Lietuvos pieno ūkių panašumai ir skirtumai, ūkininkams pateiktos rekomendacijos, kaip didinti ūkių produktyvumą, pateiktos Olandijos galvijų veislininkystės sėkmingos patirtys, papasakota, su kokiomis problemomis susiduriama.
Susitikimai su kitų šalių stambių ūkių atstovais suteikia informacijos Skuodo rajono ūkininkams apie galimybes didinti ūkių produktyvumą ir efektyvumą. Žemės ūkio plėtra – reikšmingas procesas stiprinant Skuodo rajoną.

Atgal
Spausdinimo versija
Siųsti draugui
Twitter
Facebook


Komentarų sąrašas (0)
MERAS
PETRAS PUŠINSKAS
Aktuali informacija
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Pagrindinė grupė
Savaitės

 

       
         
Pradžia Kontaktai Teisės aktai Forumas Padaryti pirmuoju Pasižymėti svetainę RSS

Informacijos talpinimas svetainėje: tomas.ubartas@skuodas.lt

© 2011 Skuodo rajono savivaldybė. Cituojant šios svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Reklaminio pobūdžio skebimai visose skuodas.lt el. pašto dėžutėse yra nepageidaujami.
Sprendimas:
Idamas, Naudojama: Smatweb sistema.