29 daugiabučiai Skuodo rajone gali dalyvauti SND balionų keitimo programoje

Paskelbta 15 rugsėjo, 2020 m., skiltyje Naujienos

Apie tai, kad daugiabučiuose naudojami suskystintų naftos dujų (SND) balionai iki 2022 m. pabaigos turės būti pašalinti, intensyviai pradėta kalbėti jau šių metų pavasarį. Gyventojams nuolat teikiama aktuali informacija dėl suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais.

2020 m. gegužės 6 d. Skuodo rajono daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriams, įgaliotiems asmenims pateikta visa turima medžiaga dėl SND balionų daugiabučiuose namuose pašalinimo.

2020 m. liepos 8 d. Skuodo rajono savivaldybėje lankėsi AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovai. Tądien detaliau paaiškintos reikalingos atlikti procedūros ir jų seka.

2020 m. liepos 14 d. Skuodo rajono savivaldybėje kartu su daugiabučių namų atstovais kalbėta apie tolimesnius veiksmus, ką turi atlikti gyventojai, dokumentacijos terminus ir valstybės paramos sąlygas.

Šiuo metu naujausi rezultatai – 29 Skuodo rajone esančių daugiabučių atstovai iki 2020 m. rugsėjo 7 d. pateikė pirmines paraiškas ESO dėl apsisprendimo vietoj SND balionų naudoti elektros energiją ir gavo patvirtinimą iš ESO, kad jų pirminės paraiškos priimtos.

Trijų daugiabučių namų atstovai paraiškos nepateikė: dveji namai į SND sąrašus įtraukti tik rugsėjo 2 d, o viename daugiabutyje nebuvo įgalioto asmens, todėl šiuo metu vyksta bendrojo naudojimo objektų administratoriaus atrankos procedūra.

Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, daugiabučio namo atstovas, įgyvendindamas gyventojų sprendimus, turi iki 2020 m. spalio 1 d. įvertinti šalinamų SND balionų kiekį ir reikalingą elektros galią, parengti reikalingų darbų sąmatą ir kartu su papildomais dokumentais per www.eso.lt  pateikti paraišką.

Iki šio termino paraiškas turi pateikti ir tie daugiabučiai, kuriems nereikalingas namo bendraturčių sutikimas (balsavimas), o esami ESO tinklai iki pagrindinio namo įvado suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama rekonstruojant tik esamus tinklus butuose.

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengė rangovų sąrašą, kurie gali atlikti dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimo alternatyviais energijos šaltiniais darbus. Taip siekiama padėti gyventojams greičiau rasti rangovą, kad dujų balionų keitimo darbai vyktų sparčiau ir be trukdžių.

Išsamų rangovų sąrašą galima rasti čia.

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 Eur.

Iš beveik 900 daugiabučių, apsisprendusių dar šiais metais su valstybės parama pasikeisti dujų balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija.

Dalintis

Parašykite komentarą