Koronavirusas Skuodo rajone: rekomenduojamas nuotolinis mokymas, mobilios komandos ir tyrimai

Paskelbta 13 lapkričio, 2020 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

2020 lapkričio 13 d.  įvyko nuotolinis Skuodo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro grupių narių posėdis. Jame aptarta bendra koronaviruso situacija Skuodo rajone. Susirgimų koronavirusu skaičius sparčiai didėja. 2020 m. lapkričio 13 d. duomenimis, Skuodo mobiliame punkte 2020 m. lapkričio 12 d. iš 24 paimtų tepinėlių iš nosiaryklės, patvirtinta 16 naujų susirgimų. Todėl atsižvelgiant į sudėtingą epidemiologinę situaciją ir siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Skuodo rajone, rekomenduojama Skuodo rajono švietimo įstaigų 5–12 klasių mokinių ugdymą tęsti tik nuotoliniu būdu.

Susitikimo metu pateikta informaciją apie vykdytą prekybos centrų patikrą Skuodo mieste. Pastebėta, kad pirkėjų srautai reguliuojami, pirkinių krepšeliai, vežimėliai dezinfekuojami, dezinfekcinio skysčio parduotuvėse yra pirkėjams prieinamose, aiškiai matomose vietose.

Skuodo rajono savivaldybė administracijos pavedimu Skuodo ir Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centrai organizuoja tyrimų dėl koronaviruso paėmimą Skuodo mobiliame punkte, adresu Birutės g. 15, Skuodas, stacionariose globos įstaigose ir kitose įstaigose pagal pateiktą poreikį. Kviečiame įstaigų, įmonių, organizacijų vadovus, kreiptis dėl tyrimų atlikimo telefonu 8 616 41 132. Taip pat raginame visus gyventojus, kurie turėjo kontaktą arba jaučia simptomus ar nori tiesiog pasitikrinti, registruotis į Skuodo mobilų punktą, skambinant numeriu 1808, o iškilus problemoms dėl prisiregistravimo taip pat galima kreiptis telefonu 8 616 41 132.

Jei turite problemų dėl transporto, norint atvykti į Skuodo mobilų punktą, arba neturite kaip grįžti iš infekcinių ligų gydymo įstaigų, prašome kreiptis telefonu 8 695 44 155. Bus organizuojamas pavėžėjimas.

Susirinkimo metu pateikta informacija, kad bus suformuotos mobilios komandos, kurios savivaldybės teritorijoje teiks asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronavirusu COVID-19 liga sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims jų namuose arba socialinės globos namuose, kuriuose jie gyvena. Kiekvienas gyventojo atvejis pagal poreikį bus įvertinamas individualiai, sveikatos priežiūros paslaugomis rūpinsis ta įstaiga, kurioje gyventojas yra prisiregistravęs.

Karantinas visoje šalyje tęsiasi iki 2020 m. lapkričio 29 d. 24:00 val.

Primintina, jog reikia tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, nuolat dezinfekuoti rankas. Jei įmanoma, apribokite judėjimą, atidėkite asmenines

Parašykite komentarą