Kviečiama aktyviai registruotis į Skuodo mobilųjį punktą išsityrimui dėl koronaviruso

Paskelbta 16 spalio, 2020 m., skiltyje COVID-19, Pranešimai

Situacija dėl koronaviruso atvejų rajone vis keičiasi, susirgimų daugėja ir nerimą kelia tai, kad rodikliai galimai neatspindi tikrosios situacijos, nes nemaža dalis asmenų, turėjusių kontaktą su sergančiuoju, priima sprendimą nesitirti. Tai apsunkina galimybes operatyviai suvaldyti, stabdyti koronaviruso plitimą. Labai prašoma gyventojų atsakingai pažiūrėti į susidariusią situaciją ir atlikti testą iš nosiaryklės. Visi norintys pasitikrinti ir ypatingai tie, kurie turėjo kontaktą arba jaučia simptomus, kviečiami registruotis į Skuodo mobilų punktą, skambinant telefonu 1808. Atsiliepus registratoriui, pasakykite slaptažodį „profilaktiniai“. Jeigu neturite galimybės atvykti į Skuodo mobilų puntą, bus suorganizuotas pavėžėjimas (skambinti tel. 8 616 41 132).

Nors pastebima tendencija, kad informacija apie koronavirusą dažnu atveju ignoruojama, vis tiek labai prašoma gyventojų reaguoti sąmoningai, saugoti save ir kitus.

Šios dienos duomenimis, rajone yra 18 aktyvių susirgimų. Viršijame Lietuvos vidurkį. Šiandien taip pat naujas susirgimas fiksuotas Aleksandrijos seniūnijoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka epidemiologinį tyrimą, nustatinėja kontaktus, asmenis informuoja apie privalomą saviizoliaciją ir t. t.

Taip pat labai prašau esančių saviizoliacijoje atsakingai laikytis reikalavimų.

Norima paminėti, kad augant koronaviruso atvejų Skuodo rajone skaičiui, Ekstremalių situacijų komisija priėmė aktualius sprendimus:

iki spalio 25 d. (imtinai) nurodyta nevykdyti pramoginių renginių, konferencijų, seminarų, stovyklų, švenčių, bendruomenės švenčių, mokymų, sporto renginių, veiklų, kuriose galimas gyventojų susibūrimas;

taip pat nurodyta iki 2020 m. spalio 23 d. Skuodo Bartuvos progimnazijos 5–8 klasių mokiniams, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijai, Lenkimų Simono Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centrui ir neformaliojo ugdymo įstaigoms ugdymą vykdyti nuotoliniu būdu;

Įvertinus aplinkybes, artimiausiu metu nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, patartina asmenines šventes, įsivertinus situaciją ir jei įmanoma, atidėti. Šalyje būta situacijų, kai virusas gerokai išplito būtent per tokius susibūrimus. Svarbu, kad laikytumėtės Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų nurodymų ir saugumo reikalavimų. Dėvėkite apsaugines kaukes, laikykitės saugaus atstumo, dažnai dezinfekuokite, plaukite rankas.

Situacija akylai stebima nuolat, būkime budrūs, tačiau ramūs, padarykime kiekvienas iš savo pusės viską, ką galime, būkite sveiki.

Parašykite komentarą