Mosėdžiui suteiktas Mažosios kultūros sostinės vardas tapo svarbia Skuodo krašto istorijos dalimi

Paskelbta 28 lapkričio, 2019 m., skiltyje Naujienos

2019 m. lapkričio 23 d. įvyko finalinis projekto „Mosėdis – Lietuvos mažoji kultūros sostinė – Akmenų sostinė“ renginys. Jo metu pasidžiaugta nuveiktais darbais, kurių 2019 metais buvo išties daug. Suorganizuota net 18 renginių, atitinkančių įvairius kultūrinius žmonių poreikius. Tačiau svarbiausia tai, kad visų šių renginių, iniciatyvų, akcijų, susitikimų centras buvo žmonės ir nuoširdus noras kiekvienam suteikti galimybę pamatyti tokią kultūrą, kokios nori, kokios jam reikia. Turbūt todėl šio projekto vertė ir yra tokia didelė.

„Tam, kad kiekvienas pajustų kultūros esmę ir būtų pateisintas Mažosios kultūros sostinės vardas,  žmonės čia generavo idėjas, vis ieškojo originaliausių sprendimų, siekė parodyti, kokia graži, turtinga ir prasminga yra vietos kultūra, dirbo neskaičiuodami savo laiko. Prie puikių rezultatų prisidėjo labai daug kraštiečių. Įgyvendinta daug gražių iniciatyvų.  Žinia apie Mosėdį, kaip Skuodo krašto miestelį, kuriame aktyvūs žmonės kuria stulbinančius reginius sklido toli ir net neabejoju, kad  viskas, kas sukurta, dar plėsis ir augs“, – renginio pradžioje sveikindamas jo dalyvius sakė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Pakalbinta projekto „Mosėdis – Lietuvos mažoji kultūros sostinė – Akmenų sostinė“ koordinatorė, Mosėdžio moterų asociacijos „Ognelė“ prezidentė Bronisalava Gadeikienė taip pat užsiminė, kad organizuojant veiklas, renginius visada buvo galvojama apie žmones, žiūrovus, stebėtojus. „Ypatingų išskirtinių kultūros reiškinių buvo daug, juos vertino mūsų žiūrovai. Vieniems labai gražu buvo S. Prūsaičio koncertas, sulaukęs didelės masės žiūrovų, kitiems patiko rami etnokultūros šventė, dedikuota Žemaitijos metams „Dainų ir šokių pynė Žemaitijai“. Mūsų kaip kultūros paslaugų davėjo funkcija yra pristatyti, suteikti kokybišką renginį, o žiūrovo teisė rinktis. Stengėmės, kad mūsų renginiams nestigtų kultūros įvairovių“, – teigė projekto koordinatorė.

Dalis projekto metu sukurtų renginių taps tradiciniais, o šalia jų bus kuriami ir vėl nauji planai. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė  sakė: „Mosėdyje yra nepraprastų žmonių, atviromis širdimis ir ištiestais delnais, pasiruošusių dalintis viskuo, ką turi geriausio. Jie sukūrė didžiulę vertę vietos gyventojams. Ir toliau kuria, tik jau ne šiame projekte. Mosėdžio miestelio gyventojų laukia daug projektų, prie kurių įgyvendinimo prisidėti yra kviečiamas kiekvienas gyventojas: patarimais, ryšiais, savanoriavimu, idėjomis, palaikymo žodžiais, dalyvavimu renginiuose.“

Į projekto užbaigimo iškilmes pasveikinti su puikiais rezultatais į renginį taip pat atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė, Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Skuodo rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Jonušienė, Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga.

Apskritai apžvelgiant projektą, džiaugiamasi vietinių entuziastų, kultūros darbuotojų ir savanorių jėgomis sukurtais nuostabiais renginiais bendruomenei, Jurgitos Eidėjienės dovana Mosėdžiui ir mosėdiškiams – unikalia Mažosios kultūros sostinės – Akmenų sostinės vėliava, gerokai išaugusiu profesionalaus meno prieinamumu ir sklaida, atsiradusiomis naujomis kultūrinio turizmo iniciatyvomis.

Projekto įgyvendinimo suma – 29 500  Eur, iš jų Skuodo rajono savivaldybės administracija skyrė 13 000 Eur, o iš projektinių fondų ir rėmėjų buvo surinkta dar 16 000 eurų.

Mažosios kultūros sostinės projektas į Mosėdį pagal Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos nuostatus gali sugrįžti tik po 5 metų.

Tam, kad visos projekto iniciatyvos būtų sklandžiai įgyvendintos, nuolat daug dirbo savanoriai: Silvija Pervova, Ona Būdė, Renata Ereminaitė, Robertas Šakalys, Aldona Aklienė, Žaneta Kirsenkienė, Akvilė ir Andrius Stonkai, Dovilė Lukienė, Regina Šopaitė.

Įteikiant simbolines dovanėles, gerumo angelus, nuoširdžiai padėkota projekto rėmėjams: Jurgitai Eidėjienei, Sonatai Kinčienei, nepriklausomam Skuodo rajono laikraščiui „Mūsų žodis“, Virgilijui Pajarskui, Mantui Kaupui, Skuodo rajono savivaldybės administracijai, UAB „Du aukšti kaštonai“, UAB „Raseinių grūdai“, Linui Kaziulioniui, Mindaugui Jankauskui.

Gerumo angelai už bendradarbiavimą įteikti projekto partneriams: Mosėdžio seniūnijai, Respublikiniam Vaclovo Into akmenų muziejui, Mosėdžio gimnazijai, Skuodo rajono kultūros centrui, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialui, Mosėdžio miestelio bendruomenei, Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai.

Šventėje savo apsirodymais publiką džiugino Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos šokėjos, grupė „Voiceless“, TV3 projekto „X faktorius“ dalyviai Rokas ir Laurynas.

Mosėdis su pasididžiavimu ir geromis emocijomis Mažosios kultūros sostinės titulą Klaipėdos apskrityje perduoda Veiviržėnams.

 

Dalintis

Parašykite komentarą