Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – aktualijos ir sprendimai dėl koronaviruso

Paskelbta 23 balandžio, 2020 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

2020 m. balandžio 23 d. nuotoliniu būdu elektroninių ryšių priemonių pagalba įvyko Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Jame pateikta informacija, kad Skuodo rajono yra užfiksuoti du koronaviruso atvejai. Pranešta, jog vienas asmuo jau yra pasveikęs.

Norima paprašyti visuomenės tolerancijos sergančiųjų atžvilgiu. Savivaldybės vadovai privalo laikytis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, todėl negali pateikti detalios informacijos apie užsikrėtusius asmenis. Konstatuojamas faktas, kad užsikrėtimo atvejis yra nustatytas, perspėjant gyventojus dar atsakingiau laikytis visų saugumo reikalavimų. Detalesnė informacija neteikiama, siekiant apsaugoti sergančių asmenų privatumą. Svarbiausia yra tai, kad visi reikiami veiksmai viruso infekcijos plitimui suvaldyti yra atlikti.

Informuota, kad šiuo metu yra paimti 209 mėginiai tyrimams dėl koronaviruso. Prioriteto tvarka tiriami medicinos darbuotojai, greitosios medicinos pagalbos specialistai, socialiniai darbuotojai, slaugos specialistai. Turimais duomenimis, ištirtų mėginių atsakymai yra neigiami, laukiama informacijos apie likusius paimtus mėginiu.

Savivaldybės nupirkta dezinfekavimo paslauga, užfiksavus susirgimo atvejį, panaudota vieną kartą.

Posėdyje aptarta situacija dėl prekybos turgavietėse. Nuo šiandien turguje jau galima prekiauti sodinukais, sėklomis, trąšomis. Tačiau būtina žinoti, kad visi reikalavimai dėl apsaugos priemonių, saugaus atstumo laikymosi yra privalomi kaip ir iki šiol. Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai ir Savivaldybės administracijos specialistai šeštadienį turguje vykdys kontrolę.

Gyventojams rekomenduojama laikinai nesinaudoti Skuodo rajone kapinėse esančiais bendro naudojimo laistymo, kapų tvarkymo įrankiais.

Daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojams taip pat rekomenduojama pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas rekomendacijos plauti laiptines, prižiūrėti savo gyvenamąją aplinką.

Posėdyje padėkota UAB „Skuodo vandenys“ direktoriui Hubertui Valbasui už gražią iniciatyvą vandeniu laistyti Skuodo miesto pagrindines gatves. Pagal suteiktą informaciją yra žinoma, kad sunaudota apie 50 kub. m vandens, šių darbų kaina – 600 Eur.

Rajono seniūnijų seniūnai dažnai kelia klausimą, kaip elgtis dėl planuojamų renginių vasarą. Sprendimo nebuvo galima priimti, nes šiuo metu situacija yra tokia, kad visi renginiai yra draudžiami ir termino, kada draudimas baigiasi, nėra. Reikia laukti tolimesnių centrinės valdžios nurodymų.

Saugokime save ir kitus!

Dalintis

Parašykite komentarą