Savivaldybės meras Petras Pušinskas sprendžia situaciją dėl šiuo metu uždaryto kelio Skuodas–Pluduoni

Paskelbta 13 gegužės, 2020 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

2020 m. gegužės 12 d. Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas raštu kreipėsi  į Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad tarpininkautų su atitinkamomis Lietuvos Respublikos institucijomis, sprendžiant klausimą dėl galimybės įvažiuoti į Latvijos Respublikos teritoriją ir išvykti iš jos, vykdant rangos darbų sutartis ir transportuojant statybines medžiagas ar kitą produkciją šiuo metu uždarytu keliu Skuodas–Pluduoni.

Ši situacija mūsų rajonui yra labai nepalanki, nes įvažiavimai į Latvijos Respubliką per šiuo metu veikiančius valstybės sienos kirtimo punktus nuo Skuodo miesto yra gerokai nutolę: Būtingės–Rucavos punktas nutolęs 55 km, Saločių–Grenstalės – 210 km. Dėl susidariusių tokių aplinkybių Skuodo rajono teritorijoje veikiančios verslo įmonės, turinčios sutartinių įsipareigojimų Latvijos Respublikos įmonėms, įstaigoms patiria didelius finansinius nuostolius, yra apsunkintas jų darbas.

Taip pat dėl uždarytų artimiausių kelių į Latvijos Respublikos teritoriją sudėtinga transportuoti Latvijoje gaminamas ar / ir įsigyjamas statybines ir kitas medžiagas bei produktus ir laiku bei kokybiškai įvykdyti visus įsipareigojimus Lietuvoje. Šiuo metu Skuodo rajono verslo įmonėms iš Latvijos Respublikos būtina įsivežti apie 200 tūkst. tonų įvairių krovinių.

Penktadienį Vyriausybės-savivaldybių darbo grupėje bus svarstoma ši situacija, aptariamas pasienio punktų atidarymas. Laukiama atsakymo.

Dalintis

Parašykite komentarą