Verslo ABC: kaip idėją paversti sėkmės istorija?

Paskelbta 31 spalio, 2019 m., skiltyje Naujienos

2019 m. spalio 25 d. Skuodo muziejuje įvyko antroji smulkaus verslo konferencija, padėjusi norintiems pradėti verslą ir jau pažengusiesiems jame geriau suprasti verslo tendencijas, perspektyvas. Jos metu verslo lyderiai dalijosi savo patirtimi bei patarimais. Buvo galima išgirsti naudingos informacijos apie naujausias rinkodaros strategijas, netradicinius darbo metodus, motyvuojančius sprendimus. Konferencijos dalyviai buvo raginami neapsiriboti tik klasikiniais pasirinkimų variantais, drąsiai žvelgti į naujoves, tikėti savo idėjomis ir pasitikėti savimi, nes priešingu atveju, jei dabar nesiimsite veiksmų įgyvendinti sumanymus, galite net neabejoti, kad vėliau tai sėkmingai padarys kiti.

 

Ieškoti būdų, kaip būti žingsniu priekyje

Artūras Bulota, sėkmingai plėtojantis tarptautinį bendradarbystės centrą „Talent Garden Kaunas“, teigia, kad šiomis dienomis būti amatininku ir orientuotis vien tik į pardavimus nebepakanka. Reikėtų pasvarstyti, ar šiandien sėkmingai veikiantis verslas bus aktualus vėliau, įvertinti galimybes laiko perspektyvoje. Įgyvendinant verslo idėją, svarbu kūrybiškai mąstyti, atkakliai ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, sekti geriausiais pavyzdžiais, galbūt net apsilankyti kitose šalyse, kuriose jau panašios idėjos įgyvendintos, didelį dėmesį skirti efektyviai, teisingai komunikacijai ir nepamiršti, kad neišsprendžiamų situacijų nėra.

 

Pravartu planuoti ir žinoti, ko siekiate

Kraštietis, įmonės „Centric IT Solutions Lithuania“ vadovas, IT kompanijų „Centric Care“ vadovas, akcininkas ir įkūrėjas, Norvegijos–Lietuvos prekybos rūmų valdybos narys Paulius Samoška tikina, kad labai dažnai pervertiname tai, ką galime padaryti per metus, tačiau neįvertiname to, ką galime padaryti per penkerius. Akivaizdu, planavimas versle yra reikalingas. Planuojant išryškėja aiškūs, konkretūs tikslai, kuriuos po kiek laiko būtina aptarti ir įvertinti, pasižiūrėti, kas pavyko, o kas ir kodėl dar neįgyvendinta, bei ką daryti, kad visgi rezultatas būtų pasiektas. Versle vizija yra būtina, kai žinome, kuo norime būti, kur einame, veikiame labiau koordinuotai. Dažnai verslams padeda globalus požiūris ir investicijos į organizacijos kultūrą, darbuotojų kvalifikaciją.

 

Teikiamos konsultacijos verslui

VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Indrė Kazlauskienė rekomendavo, norint pradėti verslą, kreiptis į specialistus, ekspertus. Pasak jos, neverta prarasti daug laiko svarstant, kokią veiklos verslo formą pasirinkti. Pasitarti su specialistais naudinga dar ir dėl to, nes suteikiama vertinga informacija apie finansavimo šaltinius, detaliai aptariama pati verslo idėja, pateikiami pastebėjimai, kurie dažnai verslo pradžią gali padaryti sklandesnę, labiau paklausią.

Apie kelią versle

Šiomis dienomis ypatingai daug kalbama, kad žmonės, gyvenantys mažesniuose, atokesniuose miesteliuose, kaimuose, turėtų rimtai pasvarstyti apie nuotolinio darbo galimybę. Konferencijoje apie nuotolinio darbo specifiką plačiau papasakojo laisvai samdomas grafikos ir gaminių dizaineris, kraštietis Darius Pajauskas.

Verslininkas, kilęs iš Skuodo krašto, Aurelijus Vaškys pasidalijo savo patirtimi apie kelerius metus vykdytą elektroninės parduotuvės internete projektą. Savo pranešime Aurelijus Vaškys išdėstė motyvus, kodėl tai buvo naudinga, kodėl šį projektą nuspręsta užbaigti, kur kokią veiklą nuspręsta vykdyti po projekto.

Verslininkas Vidmanatas Jonika daugiau dėmesio skyrė palyginimui, kaip verslo procesai buvo organizuojami prieš kelis dešimtmečius ir kaip tai vyksta dabar. Jo nuomone, dabar verslininkai turi labai daug galimybių, reikia tik ryžtingai veikti, racionaliai planuoti, reaguoti į aplinkybes ir vis ieškoti naujovių.

Kraštiečiai turi verslo idėjų

Konferencijoje buvo pristatytos dvi verslo idėjos. Vitalijus ir Silvija Pervovos pateikė savo pamąstymus apie medienos ir baldų gamybos verslą, o štai Gabrielius Jasas svarstė apie verslą turizmo srityje. Jis turi minčių įrengti poilsiavietę prie ežero Mosėdžio miestelyje. Ekspertų komisija, išklausiusi šių idėjų, pateikė pastebėjimus, pasiūlymus. Plačiau papasakojo, ką verta daryti ir į ką atkreipti dėmesį.

Dalintis

Parašykite komentarą