Pasėlių deklaravimo ir žemės ūkio technikos techninės apžiūros organizaciniai darbai

Paskelbta 31 kovo, 2020 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

2020 m. kovo 30 d. Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas dalyvavo Vidaus reikalų ministerijoje surengtame nuotoliniame pasitarime. Jame aptarti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo bei žemės ūkio technikos techninės apžiūros klausimai.

Svarbu žinoti, kad pasėlių ir kitų žemės ūkio augalų deklaravimas yra tęsiamas. Nuo balandžio 20 d. prasidės tik nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Prisijungusieji prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos per e-valdžios vartus turės galimybę patys pateikti paraiškas. Kadangi didžioji dalis pareiškėjų naudojasi seniūnijų paslaugomis pateikiant paraiškas, įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais prasidės vėliau – nuo gegužės 4 d., kad darbuotojai turėtų galimybę pasiruošti, parengti išankstines nuotolines paraiškas. Deklaravimo pabaiga nukeliama į birželio 22 d., o paraiškos su vėlavimais bus priimamos birželio 23 d. – liepos 17 d.

Meras informuoja, kad Žemės ūkio ministerija yra nukėlusi ir žemės ūkio technikos technines apžiūras. Traktoriams, kuriems yra pasibaigusi arba pasibaigia techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui iki Lietuvoje galios karantino režimas ir 2 mėn. po jo.