Pasivaikščiojimai ir žaidimai lauke – tik saugiu atstumu

Paskelbta 30 kovo, 2020 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

Visiems žmonėms, kuriems netaikomi izoliavimosi (saviizoliacijos) reikalavimai, reikėtų vadovautis vienu principu – saugus atstumas.

  • Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis.
  • Parkuose ir kitose atvirose viešose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius).
  • Laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto.
  • Sportuojant taip pat būtina laikytis visų sveikatos saugumo rekomendacijų, vengti masinių susibūrimo vietų, socialinių kontaktų.
  • Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.ių kontakto), higienos reikalavimų.

Asmenims, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose (grįžę iš užsienio, sergantys Covid 19 lengva forma) eiti į lauką negalima. Išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jeigu  asmuo tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, buvimas savo balkone, terasoje, nuosavame kieme, kuriame nesutiks kitų žmonių ir savo šeimos narių.

Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu.

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas Informacija visuomenei