Projekto „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti“ baigiamojoje konferencijoje – rezultatų pristatymas ir bendradarbiavimo susitarimas

Paskelbta 27 lapkričio, 2019 m., skiltyje Naujienos

2019 m. lapkričio 26 d. Talsi savivaldybėje (Latvijos Respublika) vyko projekto „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti“ baigiamoji konferencija. Projektas pradėtas įgyvendinti 2018 m. birželio mėn. Skuodo rajono savivaldybės administracija buvo viena iš 18 projekto partnerių. Projekto įgyvendinime dalyvavo Plungės ir Kretingos rajonų savivaldybės bei 15 savivaldybių ir kitų įstaigų iš Latvijos Respublikos.

Baigiamojoje konferencijoje buvo pristatyti projekto įgyvendinimo rezultatai. Apie rezultatus Skuodo mieste kalbėjo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

Įgyvendinant projektą Skuodo mieste įrengta 15 vaizdo stebėjimų kamerų. 7 kameros transporto priemonių srautui stebėti, fiksuojančios transporto priemonių valstybinius numerius, sumontuotos prie įvažiavimų į miestą – prie sienos su Latvijos Respublika (J. Basanavičiaus g.), prie įvažiavimo nuo Mažeikių pusės (Vilniaus ir Mažeikių g. sankirtoje), prie įvažiavimo nuo Plungės miesto pusės (žiedinės sankryžos viduryje) ir prie įvažiavimo nuo Darbėnų pusės (Laisvės ir Kretingos g. sankirtoje). Viešųjų vietų stebėjimui Skuodo miesto teritorijoje sumontuotos 8 kameros – Skuodo miesto parke, prie Meno mokyklos pastato bei Vytauto ir Birutės g. sankirtoje (prie parduotuvės „Maxima“). Vaizdo stebėjimo sistemos centrinis pultas ir operatoriaus darbo vieta įrengta Klaipėdos apskrities policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisariato patalpose.

Konferencijoje visi projekto partneriai bei Latvijos ir Lietuvos policijos atstovai pasirašė ketinimo protokolą dėl bendradarbiavimo, keičiantis informacija, gauta iš savivaldybės valdomų vaizdo stebėjimo kamerų, įskaitant vaizdo įrangą, sumontuotą įgyvendinant šį projektą, taip gerinant teisėsaugos institucijų gebėjimus projekto partnerių teritorijose ir stiprinant teisinį bei administracinį tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp institucijų, siekiant patobulinti ir padaryti veiksmingesnę viešosios tvarkos ir saugumo apsaugą.

Projektas finansuotas Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, Lietuvos Respublikos biudžeto ir Skuodo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto įgyvendinimo pabaigos data 2019-11-30.

Dalintis

Parašykite komentarą