Rizikos grupėje esantys žmonės turi gauti skubesnę medicinos pagalbą galimai užsikrėtus koronavirusu

Paskelbta 30 kovo, 2020 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

Vyresni nei 60 metų amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, pasireiškus ūmios kvėpavimo infekcijos požymiams, GMP darbuotojų bus pristatomi į vieną iš pagrindinių šalies ligoninių. Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Jei priklausote šiai tikslinei grupei ir pasireiškė šie simptomai: šaltkrėtis, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, kosulys ir temperatūra pakilus iki 37,8°C ir daugiau, tai  nedelsdami skambinkite telefonu 112.

Jaunesni ir lengvesnius simptomus jaučiantys pacientai šeimos gydytojų bus nukreipiami į karščiavimo klinikas, kurios bus įkurtos kiekvienoje savivaldybėje. Į šias klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Vadinasi, žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Būtent jis priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu.

Informacijos šaltinis:  http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/informacija-visuomenei