Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdyje – sprendimai, situacijos analizė, diskusijos

Paskelbta 31 kovo, 2020 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

2020 m. kovo 30 d. įvyko Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdis. Jo metu aptarti svarbūs klausimai, susiję su karantino ribojimų įgyvendinimu, koronaviruso prevencija ir šio viruso grėsmės valdymu.

Posėdyje pateikta informacija apie izoliacijos patalpas ir jose izoliaciją atliekančių asmenų skaičių. Skuodo rajone asmenims, kuriems reikalinga izoliacija, numatytos Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro patalpos (Vytauto g. 10, Skuodas). Čia izoliuojasi 6 asmenys.

Izoliacijai taip pat numatytos Skuodo kaimo verslų ir amatų mokyklos bendrabučio patalpos (Laisvės g. 69, Skuodas). 2020 m. kovo 30 d. 11-ai Skuodo rajono gyventojų, bendrabutyje atlikusių izoliaciją, baigėsi privalomos saviizoliacijos laikas.

Papildomai dar yra numatytos Luknių bendruomenės namų (Mokyklos g. 4, Luknių k.) patalpos. Čia izoliuojasi mama su trim vaikais. Pranešta, kad yra vienas asmuo, kuris pareiškė norą atlikti saviizoliaciją, pasirinktoje, izoliacijos reikalavimus atitinkančioje, apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įmonėje.

Situacija yra nuolat stebima, jei vietų reikės daugiau, bus priimamai atitinkami sprendimai. Dėl apgyvendinimo saviizoliacijai Skuodo rajone reikėtų kreiptis šiais kontaktais 8 616 41 132, 8 614 96 176. Taip pat papildoma informacija dėl transportavimo, maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymo organizavimo teikiama telefonu 8 616 41 132.

Šiuo metu Lietuvos savivaldybėse pagal galimybes turėtų įsikurti karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams turės būti atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas aptarė situaciją su Mažeikių, Kretingos ir Palangos savivaldybių vadovais dėl galimybės bendradarbiauti karščiavimo klinikos veiklos klausimais. Pirminiais duomenimis, tokią bendradarbiavimo sutartį būtų galima pasirašyti su Mažeikių rajono savivaldybe. Karščiavimo klinikos punkte turėtų dirbti Skuodo rajono gydytojai, slaugytojai ir padėjėjai. Tačiau siekiant saugoti savo rajono gydytojų, medicinos darbuotojų pajėgas, svarstoma karščiavimo klinikos teikiamas paslaugas tiesiog pirkti iš arčiausiai esančio klinikos punkto, tokiu atveju visi Skuodo rajono gydytojai dirbtų taip kaip dirba iki šiol, o Skuodo rajono gyventojai, kuriems prireiktų detalesnio tyrimo, būtų aptarnaujami tos įstaigos gydytojų, iš kurios būtų perkama paslauga. Sprendimas bus priimtas artimiausiu metu, dabar vertinamos visos aplinkybės.

Įpareigojus savivaldybes karantinuoti iš užsienio grįžusius gyventojus, į Skuodo rajoną parsivežti 6 asmenys. Transportavimo funkcijas vykdo Skuodo socialinių paslaugų šeimai centras ir UAB „Skuodo autobusų stotis“. Esant poreikiui, laikantis visų saugos reikalavimų, gyventojus parveža ir Savivaldybės administracijos vairuotojai.

Skuodo rajono savivaldybė įsigyti priemonėms, reikalingoms valdyti COVID-19 situaciją, skyrė jau apie 10 tūkst. eurų. Šiuo metu yra atlikti vienkartinių kaukių, vienkartinių chalatų, kombinezonų, neperšlampančių kombinezonų pirkimai. Priemonės reikalingos medikų, socialinių darbuotojų, policijos, ugniagesių gelbėtojų ir kitų darbuotojų, kurie gali turėti tiesioginį kontaktą su galimai užsikrėtusiu asmeniu, įtariamu, kad serga ar sergančiu COVD-19 liga, saugumui užtikrinti.

2020 m. kovo 20–30 dienomis buvo vykdomas apsaugos priemonių perdavimas įstaigoms. Apsaugos priemonės ir toliau nepertraukiamai bus pristatomos įstaigoms. Jas perduoda Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Šiuo metu bendrai įstaigoms pristatyti 295 litrai dezinfekcinio skysčio ir iš viso išdalintos 1 506 apsaugos priemonės.

Atliktas dezinfekcijos paslaugos pirkimas. Bendras dezinfekuojamų patalpų plotas iki 5000 kv. m. Patalpos turi būti dezinfekuojamos, kai jose izoliavosi, gyveno, dirbo, galimai lankėsi COVID-19 sergantis asmuo.

Prekybos kontrolę Skuodo rajone aktyviai vykdo Skuodo rajono policijos pareigūnai. Gauta pranešimų, kad vykdoma neleistina prekyba. Šie atvejai buvo analizuojami ir stebimi. Policijos ekipažai praėjusį savaitgalį taip pat tikrino saviizoliacijoje esančius asmenis. Patikrinimų metu visi asmenys buvo rasti namuose, pažeidimų nenustatyta.

Nuspręsta daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojams, rekomenduoti laiptines plauti, valyti pagal Sveikatos apsaugos ministerijos paruoštas rekomendacijas.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas pristatė gatvių dezinfekavimo alternatyvą. Esant poreikiui tokiai dezinfekcijai, meras siūlė tartis su rajono ūkininkais, turinčiais reikalingą įrangą. Su purkštuvais purškiant veiksmingą dezinfekcinę cheminę medžiagą, būtų galima dezinfekuoti gatves. Ūkininkai šiam darbui turėtų gauti licenciją.

Pateikta informacija, kad karantino metu socialinė priežiūra teikiama vienišiems asmenims. Integrali pagalba kai kuriems asmenims pristabdyta, juos prižiūri artimieji. Transporto paslaugos teikiamos tiems asmenims, kuriems yra taikoma dializės terapija. Pranešta, kad karantino laikotarpiu žmonės dažniausiai į Socialinės paramos skyrių kreipiasi dėl laidojimo išmokų. Yra žinoma, kad parama maisto produktais, įsigytais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų, į Skuodo rajoną atkeliauja 2020 m. balandžio 14 d. Šiuo metu ruošiama sistema, kaip saugiai šie produktai bus išdalinti. Dalis produktų bus išvežiojama, dalį produktų gyventojai turės pasiimti patys, laikantis nustatytų saugumo reikalavimų.

Nuo 2020 m. kovo 30 d.  Skuodo rajono švietimo įstaigos vykdo nuotolinį mokymą. Gauta pranešimų, kad stringa nuotolinio mokymo, elektroninio dienyno ir EDUKA sistemos. Šeimoms, kurių vaikai, gauna nemokamą maitinimą Skuodo rajono mokyklose, šią savaitę yra ruošiami maisto daviniai. Jie bus teikiami vienu kartu už visą karantino laikotarpį. Kitą savaitę maisto daviniai bus atiduodami šeimoms pagal mokyklų sudarytus grafikus. Mokyklos darbuotojai praneš, kokią dieną ir kokiu laiku reikia atvykti į mokyklą atsiimti maisto davinio. Jei šeimos, gyvenančios toliau nuo mokyklos, neturės galimybių atvykti, bus susitarta dėl maisto atvežimo.