Skuodo rajono kelių būklės klausimai spręsti Lietuvos automobilių kelių direkcijoje

Paskelbta 24 liepos, 2020 m., skiltyje Naujienos

2020 m. liepos 15 d. Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje (toliau – Kelių direkcijoje), kurioje kartu su šios įstaigos atstovais aptarti aktualūs Skuodo rajono kelių būklės klausimai.

Susitikimo metu Kelių direkcijos prašyta skirti lėšų atlikti kelio Nr. 170 Mažeikiai–Skuodas nuo 51,718 iki 52,972 km, kuriam Skuodo mieste suteiktas Vilniaus g. pavadinimas, asfalto dangos atnaujinimą. Pažymėta, kad Skuodo miesto Vilniaus gatvėje Skuodo rajono savivaldybė jau 2014 m. įrengė naujus kelio bortus bei pėsčiųjų ir dviračių takus.

Savivaldybės meras informavo, kad Kelių direkcijai yra pateiktas poreikis dėl nuovažų sutaisymo (suremontavimo) valstybinės reikšmės kelių juostose 2020–2021 metais.

Kelių direkcijos atstovams taip pat perduotas gyventojų susirūpinimas dėl nuovažų įrengimo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2704 Seda–Barstyčiai–Salantai ruože nuo 22,14 iki 26,44 km ir ruože nuo 23,70 iki 26,44 km. Šiuo metu čia vykdomi kapitalinio remonto darbai, kurių užsakovas Kelių direkcija. Gyventojai prašo, kad būtų sutvarkytos ir nuovažos į jiems priklausančias teritorijas. Kelių direkcijos atstovai patikino, kad peržiūrės, kokios nuovažos yra oficialiai patvirtintos dokumentuose ir kokios galimybės bei sąlygos yra nuovažas sutvarkyti.

Diskusijos metu meras informavo, kad Lenkimų gyventojai išsakė šaligatvio, vedančio į poilsiavietę, poreikį. Šaligatvį būtų galima įrengti pasirengus bendradarbiavimo sutartį. Prie darbų finansiškai turėtų prisidėti ir Skuodo rajono savivaldybė.

Kalbėtasi ir apie dviračių takų įrengimą nuo išvažiavimų iš Skuodo iki Puodkalių, Luknių, Didžiųjų Rūšupių. Kelių direkcija paprašė atsiųsti norimų dviračių takų schemą. Bus įvertintos galimybės.

Pateikta informacija, kad Savivaldybė sėkmingai nupirko darbus ir pasirašė rangos bei finansavimo sutartis su Lietuvos automobilių kelių direkcija visiems objektams, kuriems buvo skirtos Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšos, išskyrus Šačių seniūnijos vietinės reikšmės kelio Nr. ŠA-02/ŠA-23 Šatės–Rumšaičiai rekonstravimui. Šio kelio rekonstravimui du kartus skelbti supaprastinti atviri konkursai, kurių metu negauta nė vieno tiekėjo pasiūlymo vykdyti darbus. Taip pat matoma, kad pagal įvykdytus darbų pirkimus ir pasirašytas rangos sutartis kai kuriems objektams lėšų reikės mažiau nei buvo skirta LR susisiekimo ministro įsakymais. Todėl prašyta Savivaldybei skirtas, nepanaudotas ir sutaupytas lėšas perskirstyti taip:

Ylakių seniūnijos Vižančių kaimo Sodų gatvės Nr. YLV-3 kapitaliniam remontui (112 tūkst. Eur);

Skuodo miesto Mosėdžio g. Nr. SM-38 paprastajam remontui (117 tūkst. Eur);

Skuodo miesto Dionyzo Poškos gatvės Nr. SM-9 paprastajam remontui (45 tūkst. Eur);

Skuodo miesto Vydūno gatvės Nr. SM-69 paprastajam remontui (35 tūkst. Eur);

Skuodo miesto Pavasario tako gatvės Nr. SM-43 paprastajam remontui (15 tūkst. Eur);

Skuodo miesto Vienybės gatvės Nr. SM-70 paprastajam remontui (40 tūkst. Eur).

Siekdamas gerinti kelių būklę Skuodo rajone, Savivaldybės meras dažnai lankosi Kelių direkcijoje, kartu bandoma ieškoti galimybių, kad kelių asfaltavimo, remonto, rekonstravimo darbai Skuodo rajone būtų atliekami kuo greičiau, sklandžiau.

Susitikimo metu sužinota nemažai naudingos informacijos, kuri padės tęsiant darbus.

 

Dalintis

Parašykite komentarą